• |
ide | kryesore

A do të përfaqësoj një shtet tjetër në Eurovision Elvana Gjata?

Paparazzi, Slider

Këtë vit Festivali i 58-të në RTSH, ishte i Arilena Arës dhe Elvana Gjatës.Dy vajzat ishin pretendonte kryesore për të fituar festivalin dhe konkurrenca ishte mjaft e fortë.Megjithatë, Arilena arriti të fitojë kupën dhe ajo është e përzgjedhura për të përfaqësuar Shqipërinë ne “Eurovizion”.Kjo fitore ngjalli shumë polemika në rrjetet sociale dhe të shumtë janë ata që shohin ende Elvanën si fituese.

Epo fanatikët e mëdhenj kanë ngritur një hipotezë dhe thonë se Elvana tashmë do të përfaqësojë një tjetër shtet në festivalin e rëndësishëm.Sipas tyre Elvana është e përzgjedhur nga shteti i San Marino-s dhe ata këtë vit do të përfaqësohen nga artistja shqiptare.Me këto aludime po bëhet nami në Twitter dhe të shumtë janë edhe komentet e huaja

Duke qenë një shtet shumë i vogël San Marino shpesh merr artistë nga shtete të tjera për të përfaqësuar vendin në Eurovizion.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu