• |
ide | kryesore

FOTO/ Vrasja mafioze e shqiptarit në Londër, pranga një suedezi

Lajme, Të fundit

Një i ri suedez është arrestuar si autor i dyshuar për vrasjen e shqiptarit Flamur Beqiri në prag të Krishtlindjes në Britani. Daily Mail raporton se ne pranga eshte vene nje 22 vjecar. Ai u arrestua nga Policia Daneze ndërsa po kthehej nga një udhëtim në Tajlandë.

“Një 22-vjeçar u arrestua në Aeroportin e Kopenhagës, Danimarkë, më 20 janar me një Urdhër Arresti Evropian, i dyshuar për vrasjen e Flamur Beqirit. Ai eshte në paraburgim në Danimarkë në pritje të procedurave të ekstradimit për në Mbretërinë e Bashkuar” – tha një zëdhënës i policisë britanike.

Mediat shkruajnë se bëhet fjale per Anis Hemissi, 22 vjeç, një ‘kikboksier’ nga Suedia qe është arrestuar për vrasjen brutale të ‘’mbretit” shqiptar të drogës Flamur Beqiri. Hemissi, u arrestua në aeroportin e Kopenhagenit të hënën gjatë natës.

Në vitin 2008 Flamur Beqiri ishte një nga burrat më të kërkuar në Suedi pasi detektivët thanë se ai ishte pjesë e një bande ndërkombëtare të kontrabandës së drogës që transferoi 2 milion paund kanabis në Skandinavi. Emri i tij, sipas hetimeve ishte i lidhur ne disa vrasje të bandave në Suedi. 

Beqiri, vella i modeles se njohur Mise Beqiri dhe baba i dy fëmijëve u vra përpara gruas së tij Debora Krasniqi dhe fëmijës së tij, jashtë shtëpisë së tyre në Jug-Perëndim të Londrës, në 24 dhjetor.

Alex Beqiri (Flamur) and wife Debora Krasniqi. The 36-year-old was targeted as he returned to his townhouse in Battersea, South London, with his wife and young son just before 9pm The crime scene where Flamur Beqiri, 36, a father of one, was murdered on December 27, 2019 in south-west London, England. Beqiri was shot dead outside his home on Battersea Church Road on Christmas Eve Mr Beqiri, who was also known as Alex, was the brother of Real Housewives of Cheshire star Missé Beqiri (pictured) Flamur (Alex) Beqiri (pictured). The Swedish national is the brother of former Real Housewives of Cheshire star Misse Beqiri Mr Beqiri and his TV star sister MisséMr Beqiri shared a picture of himself and his sister on Facebook

3 Comments

  1. Akoma me kete ju a thua se ishte ndonje personalitet. As per Artan Santon nuk keni shrujt kaq shume qe u vra diten per diell 100 metra larg zyres se Kryeministrit dhe 30 metra nga zyrat e Kuvendit dhe Presidenca

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu