• |
ide | kryesore

“Kryebashkiaku i PS-së duke pirë kokainë”/ Vjen reagimi i parë nga qeveria

Lajme, Të fundit

Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda në studion e “Byro Politike” në Abc Neës ka komentuar videon e publikuar nga gazetari Artan Hoxha, ku shihet kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla duke konsumuar lëndë narkotike. Sipas zv. ministres fillimisht duhet të vërtetohet nëse video është e vërtetë dhe nëse më pas rezulton e tillë do të veprojnë agjencitë ligjzbatuese.

“Më lejoni në radhë të parë që të shpreh keqardhjen për atë që tha zoti Noka. Nuk mund të hedhësh baltë mbi gjithë udhëheqjen qeverisë. Më lejoni të them, ju thatë që nga policia është arrestuar djali i tij. Do të thotë që sot kemi një polici që nuk ka frikë nga politika. Për sa i përket rastit vlen të analizohet kjo video, është i zgjedhur ka bërë një formular.

Unë besoj që agjencitë ligjzbatuese në vend do të merrem me këtë rast. Unë nuk ka dijeni konkrete për herë të parë po e shikoj këtu. Por jam më se e bindur se agjencitë ligjzbatuese do të marrin hapat e tyre. Konsumimi i lëndëve narkotike nuk është vepër penale, por duhet të veprohet. Por sigurisht është gjë tjetër komplet, është i zgjedhur vendor. Duhet parë nëse video është e vërtetë.

Historitë me video tregojnë që kanë një frymë të keqe te ne. Sipas meje duhet parë nëse video është e vërtetë, dhe nëse po, agjencitë ligjzbatuese do të veprojnë dhe ne do të shohim hapat që ato do të ndërmarrin”, – tha ajo.

8 Comments

  1. Kjo zonja e nderuar, kryesonte shtabin e emergjences ne Durres pas termetit. Duke folur live ne emisionin Open te Eni Vasilit beri nje deklarate shokuese. Ajo tha se per shkak te punes se madhe qe po bente ato dite, dinte edhe emrat e viktimave, tek kovaleshenca ne Durres ka vdekir Besim Hajdarmataj (ndjese prokurorit qe po i permendet emri) nderkohe qe viktima aty ishte Bajram Hajdarmetaj (ndjese edhe familjareve te te ndjerit). Pra ishte nje mburrje qe e nxori bllof zonjen ne fjale dhe qe tregoi se sa pune po bente!!! Prandaj te merresh me te eshte thjesht humbje kohe.

  2. SEKTI I KEQ RILINDAS SORJANE TE GJITHE NJESOJ JO SESHTE E VERTET TE SHIKOJME GJURMET KETA TE TJERET TREGOJN UJKUN KURSE RILINDASIT THON TE SHIKOJME GJURMET DHE PASTAJ DEL I PASTER SI TE TE GJITHE TE TJERET DHE FAJN E KA SALIU KESHTU GJITHMON KA 30 VITE ME KETE SEKT POR TANI JANE PASURUAR ME DROG KORRUPSION PUSHTET DHE BEJNE SIKU DUAN VETE PO TE TE SHOQIN E KESAJ QE OFENDOJ CU BE. ………………………

  3. Ja ku eshte ujku ashiqare, kurverit thone pritni sa te shohim gjurmet, kjo esht Ripjerdhja e EDVIN DROGES.plakut matuf qe te gjithe administrata e tij dhe me shum ndoshta i ngjajn atij per nga maskaralleqet, droga,vjedhja, dyftyrsia, llapaqen lleku, mohimi ashiqare i c do gjeje qe eshte e jashteligjshme, dhe gjithcka qe esht jashte njerzore ai monster e mohon me paturpesi.

  4. Eshte njoni qe ka njofje me i laborator privat ( e ma sekret emrin) ja ka nis vidion per verifikim dhe neser ju jep xhevap qe esht e montume , bile e montume keq. Duroni pak se nuk keni pa gjo akoma .

  5. “Te futet ne burg gazetari. “Perse deskrititon qeverine qendrore dhe lokale. Ato te gjthe o trafikante o kriminele o drogaxhi o perdhunues jane. Eshte koha e maskarenjeve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu