• |
ide | kryesore

Fëmija më i shpejtë në botë po vjen: Bolt së shpejti baba

Sport


“Dua vetëm të them se do të vijë këtu një mbret ose një mbretëreshë”. Eshtë postimi në Instagram i Usain Bolt: do të bëhet së shpejti baba për herë të parë. Mesazhi i ish-sprinterit xhamajkan, mbajtës i rekordit botëror në 100 e 200 metra, nuk lë dyshime: është i shoqëruar me një foto të mikeshës së tij, modelja Kasi Bennett, me të cilën është i lidhur nga 2014, që duket shtatzanë. Kështu, fëmija më i shpejtë në botë po vjen…

 

View this post on Instagram

 

I just want to say a KING or QUEEN is about to be HERE. @kasi.b

A post shared by Usain St.Leo Bolt (@usainbolt) on

Pasi u tërhoq zyrtarisht nga atletika në 2017 me tetë rekorde olimpike, Bolt ka dashur të bëjë një jetë të dy në sport, duke tentuar të firmosë me një skuadër futbolli. Edhe tentative e fundit me australianët e Central Coast Mariners nuk shkoi mirë dhe ëndërra e xhiamajkanit mbeti e tillë. “Ishte e bukur sa kohë zgjati”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *