• |
ide | kryesore

“Jam gati t’i përvishem punës”, mesazhi i parë i ambasadores së SHBA një ditë pas mbërritjes në Tiranë

Arkiva, Lajme, Të fundit

“Jam gati t’i përvishem punës”. Kështu shprehet në mesazhin e parë drejtuar shqiptarëve ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim, e cila mbërriti në Shqipëri një ditë më parë.


🇦🇱 │ “Ndihem e nderuar dhe shumë e kënaqur që jam në Shqipëri dhe jam gati t’i përvishem punës”, u shpreh Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim në një postim në faqen në Facebook të ambasadës.


Ambasadorja që pason Donald Lu në Tiranë do të ketë në fokus zbatimin e reformës në drejtësi, si dhe luftën kundër influencës iraniane në vendin tonë për shkak se Shqipëria sic dihet strehoen grupin e muhaxhedinëve të kërcënuar nga regjimi i Iranit.

7 Comments

 1. Mire se erdhe Zonje . Ishallah paç kemben e mbare . Edhe pse vend i vogel , ne saje te Zotit dhe Amerikes mbijetuam pothuajse kunder te gjitheve , kunder çdo konspiracioni . Sa per dijeni , jemi populli me i vjeter ne bote dhe flasim gjuhen e Zotave . Shqiptaret besojne dhe shpresojne tek i Madhi Zot ne qiell dhe tek e madhja Amerike ne toke sepse dy miqt me te mire te Shqiptareve jane Zoti ne qiell dhe Amerika ne toke .
  I lutemi Zotit ne qiell por Ai si i pagabueshem dhe i pakrahasueshem e dine vete se si dhe kur duhet nderhyre .
  Ai eshte Zot i te gjitheve (edhe i juaji) dhe kur ve dore ai te gjithe binden dhe perulen . Ju lutemi edhe ju Zonje si perfaqesuese e mikut tone me te madh ne toke USA te na ndihmoni nga klasa jone politike .
  Nuk kerkojme shume , kerkojme vetem Drejtesi dhe Respekt qe kjo klase politike na e ka gllaberuar me dhuene.

  1. Zoti në qiell dhe ai në Tokë thotë: Ndihmo veten të të ndihmoj dhe unë.

   UNË nuk kam besim se me kësi populli që jemi të ketë zot të na bëjë derman, të paktën për nja 50 vjet deri sa komunizmi vazhdon të rilindë.

   Vetëm një pushtim ushtarak mund të na ndryshojë më shpejt.

 2. si quhet ky seriali i ri?skllavja ……. e keni ne gjak. pastaj gjeni.pastaj pervishni menget e mbushni thaset. mos u mprifni shum se nuk ka mbet me gje per te vjedh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu