• |
ide | kryesore

Mbyllja e skandalit te unaza e re, prova se prokuroria është kapur nga Rama

-Instant, Të fundit

Mbyllja e aferës së “DH Albania”,  nga prokuroria e Tiranës pa ndëshkimin e asnjë zyrtari, pa investiguar për akuzat për korrupsion, për shpërdorim detyre dhe pastrim parash, sipas opozitës flet për implikimin e kryeministrit Rama dhe ish-ministrit Damian Gjiknuri në aferën më të madhe korruptive që preku këtë qeveri.

“Asnjë zyrtar shtetëror nuk është akuzuar. Asnjë. Zero. Prokuroria ka nxjerrë përfundimin se gjithçka ka qenë vepër e një 26 vjeçari, që ka vepruar i vetëm, pa asnjë bashkëpunëtor. Prokuroria pretendon se 26 vjeçari ka mashtruar;  Ministrinë e Transportit dhe Energjetikës, Drejtorinë e Përgjithshme të Rrugëve, dhe OST-ne, duke fituar dy tendera prej 28 milionë euro. Sipas prokurorisë, ky 26 vjeçar ka negociuar për javë të tëra dy kontrata të sofistikuara teknike, me dhjetëra specialistë, drejtues dhe funksionarë të shtetit, dhe ata nuk kanë kuptuar asgjë. Ky është nje nga përfundimet më qesharake dhe më skandaloze, në historinë e Prokurorisë Shqiptare” tha sot përmes një deklarate ishe deputeti, Agron Shehaj, që e denoncoi i pari këtë mega aferë.


Sipas opozitës “DH Albania” ishte mekanizmi i Ramës dhe Gjiknurit për të vjedhur dhe për t’i pastruar ne SHBA dhjetëra milionë euro nga taksat e shqiptarëve dhe fakti që prokuroria arriti në një përfundim karagjoz dëshmon se Edi Rama e ka kapur drejtësinë.

©Lapsi.al

7 Comments

 1. BESONI AKOMA TEK VETINGU ?
  BESONI AKOMA TEK DREJTESIA ?
  BESONI AKOMA TEK PARTITE ?
  ………
  ATEHERE O IK QIUNI NE BYTHE KURVA OSE BENI REVOLUCION

 2. Ne kete vend turpi paska shekuj qe qenka hong me buk .
  Ka dy alternativa : O Ikni e dhiteni me nje mut kete vend ose ngrihuni ne revolucion per te zhdukur çdo gjurme te se kaluares .

 3. Artistet e prokurorise dhe grate e administrates Fier presin 8 marsin me udheheqesin thotë:

  Haaaaaaahaaaaaa

  Po pse jo, arta marku elisabeta imeraj, kole hysenaj ervin karanxha kane akuza te verteta per kryetarin e opozites hahahhaah

  Porky cun eshte cun i ri gjynah, kole hysenaj dhe ervin karanxha jane prokurore profesionist, nuk merren me kalamaqer

  Po gruaja e bilalit ka gisht valle?

 4. Bravo Elisabet se te ka funksionu mire ket here. Fene ia ke lujt moj burrneshe. E mbajte vet, e hetove vet dhe e perfundove vet ashtu si ti di ma mire se kushdo tjeter. Jo me kot e ke than qe keto qeshtjet e rendsishme i mban vet se nuk lejon te ndodhe korrupsion se prokurort e tjere korruptohen. Ti vet nuk ban ksi punesh vetem kur vret naj balen si ket her. Hahahah gallate e madhe.

 5. Çfare duhet te ndodhe me teper ? Çfare prisni me ? Te gjithe largohen , asnje nuk denohet dhe ne fund del i pafajshem edhe pse eshte deri ne fyt me faj .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu