• |
ide | kryesore

Veliaj tregon pronarët e TV-ve që po i vënë gjoba

-Instant, Kryesore, Lajme

Erion Veliaj ka shpërndarë një njoftim pas sulmeve të fundit që kanë filluar ndaj tij dy televizionet informative Ora News dhe News 24. Ekrani me pronar Ylli Ndroqin e ka sulmuar disa herë me radhë muajin e fundit kryebashkiakun madje ka paralajmëruar se do të sjellë edhe një makineri që teston cilësinë e rrugëve të ndërtuara nga bashkia.

Ndërsa ekrani i Irfan Hysenbelliut ka përmendur udhëtimet e shpeshta jashtë të Veliajt dhe fshehjen e tyre përmes kronikave të gatshme që trasmetohen kur ai nuk gjendet në Tiranë.


Pse po e sulmojnë Veliajn mediat e Irfan Hysenbelliut dhe Ylli Ndroqit?

Sot këtyre sulmeve u është përgjigjur Veliaj duke pretenduar se ato bëhen si gjoba sepse ai refuzon të japë leje ndërtimi. “Sigurisht, Shqipëria dhe Tirana është vendi i gjobave të mëdha, këtu të gjithë duan nga 30 kate, por do marrin aq sa është plani. Kështu që, mund të bëjnë çfarë të duan me TV e tyre, por jo tek unë gjobë dhe jo gjobë te Bashkia e Tiranës sa të jem unë”, thuhet në njoftimin e shpërndarë prej tij.

Në fakt publiku ka mbetur pak i çuditur nga sulmet e befta kundrejt kryebashkiakut që konsiderohej si i përkëdheluri i mediave dhe vetëm propagandohej si histori suksesi. Veliaj tani pretendon se një gjë e tillë po i bëhet për shntazh. Kjo gjë të lë të kuptosh se TV-të e tjera që nuk po e sulmojnë i kanë marrë gradaçielat e tyre në kryeqytet. Duhet pritur për të parë nëse edhe sulmet e Ora News dhe News 24 do pushojnë dhe nëse kryebashkiaku pehlivan do ta gjejë gjuhën e kompromisit me ta.

©Lapsi.al

34 Comments

 1. Gjarper me dy koka je Erjon. Nje kok e mban per mashtrime dhe nje tjeter per propagande.

  FCUK MAN! YOU’RE THE WORST!

 2. Ky po bie brenda me kembet e veta. Sipas asaj qe thote urevajgurorsi i bie qe TCH, Klan,, Vizion dhe kanalet e tjera, i kane marre 30 kateshet e tyredhe prandaj nuk bezajne. Vec kesaj, urevajgurorsi i dashur nuk e mohon se ka bere 36 udhetime jashte shtetit e per kete duhet te tregoje se ku i mori leket se i bie qe te kete harxhuar edhe nga rroga e se shoqes vetem per biletat. Po sec ka dicka ne keto denoncime, duket sikur edhe vete rilindoret duan te lajne duart me te njelloj si me disa kryebashkiake te tjere

  1. Ore debil.
   Asnjeri nuk ka marre asnje leje ndertimi per 30 kate.
   Pronaert e ketyre 2 televizjonve kane kerkuar te ndertojne ne tirane kulla me 31 dhe 33 kate. Por bashkia nuk ja u jep lejen e ndertimit per aty ku e duan ata dhe per aq kate sa e duan ata.
   Tani keta birbot qe u pasuruan me parate e shqiptareve , po i bjene shantazh Veliajt qe ai tja u pranoje kerkesat e tyre.

   Pse i lexon gjerat sic ta do shpirti dhe jo si eshte e verteta.
   Nefakt nuk ke faj se helmin ne koke ta futi Shkurdhaku dhe Bushat kurva kur shkruajne ””’Kjo gjë të lë të kuptosh se TV-të e tjera që nuk po e sulmojnë i kanë marrë gradaçielat e tyre në kryeqytet. Duhet pritur për të parë nëse edhe sulmet e Ora News dhe News 24 do pushojnë dhe nëse kryebashkiaku pehlivan do ta gjejë gjuhën e kompromisit me ta.””

   Asnje TV nk ka marre garadaciela ne Tirane.

   1. Ik ok k*r, se le nam. SA komenton ketu ne favor te vemjes Veliaj, shko ulu ne gjunj e merrja ne goje se vetem keshtu ka qejf ai tju shohe ju qe e mbeshtesni.

   2. mediat po thone vetem te vetete,,,dhe ketu eshte cudia…se po te thuash te verteten quhet shantazh, te dale te thote Veliaj qe fluturimet jashte Shqiperise jane genjeshterta dhe mbaron historia. pra ka udhetuar apo jo aq shume…se ne tv e kemi pare cdo dite duke punuar perTiranen. une si popull kaq di e kaq shoh. ato muhabetet me kulla i di vetem ai dhe keta qe interesohen.

   3. Meqë ti po u thua njerëzve gomerë, po të kujtoj (se ti që mbron atë maskara, je pranë tij dhe e di këtë që do ta kujtoj) që tek Muzeu i Shkencave të Natyrës, edhepse plani i miratuar nga rilindasit ishte për 9 katësh, u fut Frangaj si investitor dhe u kthye në 24 katësh. Dhe meqë po them këtë, nuk mund të më thuash gomar, sepse do të të kërkoja të shfryesha tek gjithë rrethi yt familjar femëror pastaj. Klm

 3. Gomari qe filloi te pellase (ia ka gjetur nick-un vetes si me porosi) te sqaroje se ku i donin ato lejet e ndertimit keto dy pronaret e televizioneve, pasi urevajgurorsi nuk ka lene cep te Tiranes pa dhene leje ndertimi dhe meqe i ditka mire punet, te na sqaroje se ku ka shkuar shefi i tij 36 here vitin e shkuar se per nenshefin, Maznikun dihet qe ka fjetur ne Barcelone ne nje hotel me 600 euro nata. Te bejne si te ndershem mjaftistet dhe rilindoret eshte njelloj si te kerkosh virgjeri ne bordello. Pastaj mos harroni se edhe shefi i shefit tuaj, ia ka dhjere disa here kohet e fundit, apo jo?

 4. Qfar surrati te QELBUR ka ky LAL ERI ,KY DUHET TE LARGOHET SA ME PAR KY HAJDUT ,KREJT LEKET E TAKSAVE I PAGUAN CA ZAGAR DUKE I BERE EDHE FOTO EDHE INTERVISTA KREJT GATI

 5. PUNE JAVESH DO SHIKONI QE EDHE TEATRI DO TA HAJE NGA KY PIS .
  JANE DUKE LIDH KONTRATE ME CA INDIAN QE PUNOJNE NE KATAR .
  ROPT O LEJFEN , ROPT O PALLOSH 2 METROSH . ROPT MAVIVE

 6. He mer erion te qifte kina rracen, se ste beson me njeri as ty dhe askujt. Ik mor mut se vetem leje dhe kulla po beni bashke me ate moterqirin e madh. Shtet narcos, bastarde, orgji, baxhella, mashtruese, te babezite..fare e keqe qe vetem tja fusni ketij populli menduat. Do ikin te gjithe nga ky vend i grabitur…do ngelet vetem administrata me nja 100mije veta qe do perfaqesojne popullsine e shqiperise qe ne fakt do jete e tiranes

 7. TE RESPEKTUAR ,ANDI BUSHATI FATOS LUBONJA DHE ARMAND SHKULLAKU KAM SHUME RESPEKTE PER JU ,POR DUA NJE MENDIM NGA ANA JUAJ ,Q’FAR DALLIMI KA SURRATI I ERION VELIAJT NGA BYTHA E SALI BERISHES DHE EDI RAMES,UNE PERSONLISHT THEM ASGJE..

 8. Mire ky qe ka vjedh e ka leket e dynjase, po une qe veç me taku profesorin ne itali vajta 5 here nga shtatori ne fillim dhjetorit se spergjigjet email. Na dogji komplet! Sikur nuk mjafton rroga sub medioker dhe puna vari karin qe me takon te beje i rrethuar nga militant mangia merda qe kujtojne se bota rrotullohet rreth tyre, po dhe anti teknologjiket part time me duhen. Ky e ka ne terezi. Jam une qe sja kam fut akoma vetes plum ballit.

 9. KY ESHTE MUHABET KAFENESH JO SESHTE SERJOZE KETA FJALE BEHEN NEPER KEFENET E E TIRANES KONKTRETISHT KY ESHTE NJE MASHTRUES NDHE BOJAXHI KU ESHTE KRIMINEL DHE HAJDUT KY ESHTE IMORAL DHE INSKENIST KY DUHET TE BEHET GJYGJE PER KRIM NDAJ NJE KOMBI ME RASTIN GRISELDA PER RASTIN KJOSKA PER RASTIN KULLA PER RAST E ATI DJALIT TE VRER DHE ME KRYESORJA KY DUHET TE BEHET GJYGJE PER MOS KALLZIM KRIMI SEPSE NUK I KTHEHEJ RAMES SEPSE I THOT XOXES KESHTU E ASHTU PO I KTHEHEJ BERISHES SEPSE TI I PERSERIT PRA FJALET E RAMES KY HAJN ME HAJNI ME FIQ ME DASMEN QE JA BENE NENA KY DO JET NJE RRESIK PER SHQIPERIN KOMBIN SHQIPTAR.

 10. Tirana qytet evropian? Ore kur dilni jashte shkoni per te dhjere apo per te pare? Gjindje librazhdi, tani po na tregoni car eshte nje qytet europian kur tv e patet ne shtepi ne vitet 80 dhe shihnit tvsh e qire komuniste. Doni edhe europen per tu fuur. Ju jeni per tu futur ne brime te bythes.

 11. sa te ishte lali sdo ndertoheshin dhe kullat e gener2 te diga, se per me teper kishte dhe rrezik… keshtu qe keto sa te jem une jane te konsumuara tani

  1. E mir mir, te liqni hapi Bledi Gonxhe digat dhe vetem sa u permbyten lagjet, nuk e gjeti gje tjeter ate zone. As nuk u ça as nuk u rrenua ndonje gje.

 12. Tiranën e paskej bërë ky mashtruesi i Mjaftit si qytet europian, shkruan këtu dikush.
  Kur jo më në qytetet e Europës por as në qytetet e Afrikës nuk gjen të tilla ndërtime kaotike pa asnjë plan urbanistik e me kulla të shpërndara midis shtëpive karakatinë njëkatëshe në Tiranë , siç ka bërë Edi Rama e Erion Veliaj. Të gjitha qytetet metropole europiane, e ruajnë me fanatizëm qendrën apo zonat historike me ndërtime arkitekturore që tërheqin miliona turistë, e zona me pallate të larta që ngjasin me Down Town të qyteteve amerikane, i ndërtojnë në periferi
  Ngjituni në kodrat poshtë Dajtit apo mbi ndonjë kullë të lartë në Tiranë, hidhni vështrimin në 360 gradë e do ta shihni Kryeqytetin shqiptar, si koka e një qerrozi që i kanë ngelë në lëkurë ca qime (kullat e larta)
  Ky është produkti i “rilindjes urbane” të bojaxhiut e shitësit të fiqve.
  Nëse doni të shihni ndryshimin e madh me qytetet europiane, ju rekomandoj të hapni video turistike në You Tube e të shihni, jo qytetet e Europës perëndimore, por edhe qytetet e vendeve ish komuniste se çfarë kontrasti të madh kanë me Tiranën.
  Kompanitë turistike rekomandojnë Pragën e vjetër së një nga qytetet më atraktive turistike.
  Nuk gjen në Pragën e vjetër. asnjë kullë shumëkatëshe “moderne” ama rrugët e saj janë plot me turistë nga gjithë bota.
  Kam vizituar Pragën në fillim vitet 90-të. Ndërtesa të bukura si në gjithë qytetet e ish perandorisë austro-hungareze, por të katandisur si gërmadha me mure të rrjepura nga qeveria komuniste, shihje në rrugët e saj turristë të rrallë të huaj.
  Jam mrekulluar kur e kam parë Pragën e vjetër pas 25 vitesh,
  Ishin restauruar të gjitha ndërtesat e vjetra me vlera arkitekturore e historike e dukej sikur ishin ndërtuar sot, e nuk lëvizje dot nëpër rrugët e saj, nga numuri i madh i turistëve.
  Përse duhet të vijnë turristët e huaj në Tiranë e të shohin kokën e qerrozit që ka vizatuar “piktori” Rama ,me kulla të shëmtuara të përhapura në gjithë qytetin ?
  Po qe për ndërtime moderne madhështore me grataçela fantastike, ska pse të vijnë në Shqipëri, po shkojnë deri në ishujt e Oqeanit Paqsor si Singapori apo edhe në vendet afrikane për ti parë këto mrekullira.

 13. he mo se kuptoheni ne fund. ata do lajne parate .lal qelbs fiku do ngrej pazarin. likja dhe gjith te tjeret do meren vesh ne fund. llumra.

 14. ky i MJAFT dhe G99
  qe 99ç, 99ç eshte
  por une theksoj qe ky popull eshte tru peshk, vazhdon beson qe nje shoqeri 2 milionshe eshte ne gjendje te prodhoje shoqeri civile apartiake…ky eshte bandit i majte, te grin

 15. Eshte rraca e ketyre qelbesve qe te ndertojne shume kateshe, sepse aty eshte fitimi. Keshtu e beri Tiranen ky idiot KM qe kemi sot, e qe e dini se sa ka fituar me prishjen e struktures historike e trashegimtare te kryeqytetit, qe keta cibane kuqale nga injoranca e quajne ndryshim, e qe nuk e pranojne se e kane futur jeten, levizjen, e kenaqesine e Tironceve ne kenaqesine e tyre te gobsllekut, e hajnise, Vetem per kesi punesh jane profesioniste.

 16. THUAJ LEJFEN , THUAJ ERION VELIAJ DHE MENJEHERE KE THEN GJITHE NEGATIVITETET E KESAJ BOTE .JE SIMBOL I SE KEQES O BIR KARAKURVE

 17. Ah lali kaeri. Te ka ardh zeri mor mistrec berati.Ti mer bythqir ordiner qe na u martove ne kalane e Gjirokastres.Kujton se nuk e dim c mut je.Kujt i perket dhe kujt i detyrohesh per shkallet qe ke ngjitur.Eshte e thjesht per karieren qe te kane ofruar do shesesh pasurite kombetare te ketij vendi. sikur mos jen te popullit keto pasuri por te tuat.Dhe sigurisht deri sa te harrish ne ate pozicion do duhet te luftosh me rrugacet e tjere ordinere qe dhe ata me lloj lloj formash kane zaptuar prona. Pushtete. qe jo vetem. si meritojne poooorrr bashke me ty meritojne. nje hetim te thelle se si. i kane arritur keto te mira.Je inteligjent.por mos harro je. thjesht nga berati.Dhe ketu ne tirane e dime sa te vlen ajo e shkreta lekure.

 18. Tirane qytet evropian , me kryebashkiaken “, uje 24 ore” “, ajri i paster nder qyetet me ajer me te paster ne Shqiperi dhe evrope” “qarkullimi i I KOLLAJTE PER TE BERE 500 M DUHET 30 MIN”” QYTETI ME GJELBERIM DHE TERRENE SPORTIVE TE MJAFTUSHEM” e gezofshi kryebashkiaken , qe mashtron dhe vjedh sa i mundet , i lepiehet perversit dhe eshte arrogant dhe i neveritshem me varsit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu