• |
ide | kryesore

Tërmet 3.2 ballë, epiqendra në Ersekë

Lajme, Të fundit

Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës.


Kujtojmë që në qarkun e Korçës vijojnë lëkundjet sizmike që prej muajit qershor kur edhe u regjistrua tërmeti më i fuqishëm prej 5.2 ballë me epiqendër fshatin Floq i cili dëmtoi dhjetëra shtëpi edhe në fshatrat Vidohovë dhe Qafëzezë.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu