• |
ide | kryesore

Video me kokainë, kryebashkiaku i Bulqizës del nga SPAK-u: E ka në dorë drejtësia këtë punë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla është rrethuar nga mediat menjëherë sapo ka dalë nga SPAK, ku edhe ka dhënë deklaratën e tij pas publikimit të videos ku shfaqej duke pirë kokainë. I rrethuar nga gazetarët e i zënë ngushtë, kryebashkiaku Alla nuk ka dashur t’i përgjigjej gazetarëve, madje duke i dëbuar i ka ikur edhe zëri.


“Nuk kam koment. Komentet i lashë në Prokurori. E ka në dorë drejtësia këtë punë. Ik tashi,”-tha Alla teksa pyetej nga gazetarët.


Më shumë detaje ka dhënë avokati i tij mbojtës, Petrit Ismaili, i cili tha se videoja ishte një montazh dhe se e vërteta do të dilte në pah.

“Nuk dha asnjë deklarim në SPAK. Do sqarohet situata. Videoja është e paqartë. Është montazh, nuk duhet fare,”-është shprehur avokati duke mbajtur versionin e klientit të tij në daljet publike.

6 Comments

  1. Sipas PD-se pas ca ditesh do kuptojme se kush nga kryebashkiaket , ai i Kavajes apo ai i Rrogozhines, do na dal me cen ne biografi ? Edhe kete po drejtesia do ta vendos . Keta mavite jane te kalbur kok e kembe por fedinen penale e kane te paster , si shpjegohet?

  2. Pirdh o prift ne prill pirdh i thone ktij mohabeti ca lesh spaku aman ti shikoje njer ata qe po lirohen killerat monstruoze se duan mbulojne me kete koqen e rradhes hajde mish per top lefteri ksaj rradhe
    Ne te semes shkofshi e hengshi kokat te gjith ju me njeri tjetrin KRIMINELA ORDINERA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu