• |
ide | kryesore

VIDEO/ Ndërtesa shpërthen në flakë pas tërmetit në Turqi, rritet bilanci i viktimave

Lajme, Të fundit

Teksa numri i viktimave nga tërmeti në Turqi vazhdon të rritet, krahas shkatërrimeve, skuadrat e emergjencave po përballen edhe me zjarre të fuqishme nëpër ndërtesa. Mediat turke po transmetojnë pamje nga një pallat i tëri në flakë.

Zjarri në ndërtesë shpërtheu menjëherë pas lëkundjes së fortë me magnitudë prej 6.8, e pasuar nga disa tërmete të tjera. Mediat turke bëjnë me dije se zjarri u përhap me shpejtësi në pallat dhe ndërtesat e tjera përreth. Shkak është bërë shpërthimi i tubacionit të gazit natyror.

Deri tani numërohen 4 të vdekur dhe shumë të plagosur.

1 Comment

  1. U prehshin ne paqe viktimat e sherim te shpejt te plagosurve.

    Dhe nje mesim i mire per Shqiptaret. Larg pallateve te oligarkeve, mos i pasuroni mafiozet qe ndertojne pallate fasade apo fallco e qe ju zejne brenda. Kursejini vetes jeten dhe kostot e saj per te jetuar ne nje pallat prej kartoni abuziv.

    Mos jetoni e bleni katet e larta edhe pse ferri poshte llumi e pisllekut, zhurma jane prezent. Sa me lart aq me keq, nuk jeni zogj te fluturoni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu