• |
ide | kryesore

Erdogan shkon në qytetin e prekur nga tërmeti

Planet, Të fundit

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan ka shkuar në Elazig për të ndjekur nga afër të gjitha zhvillimet nga tërmeti që goditi vendin mbrëmjen e së premtes (24 janar).

Ai është i shoqëruar nga zv.presidenti Fuat Oktay dhe zëdhënësi i tij Mustafa Sentop. Erdogan ka marrë pjesë gjithashtu gjatë ceremonisë mortore të në një nëne dhe fëmijës së saj.


Nga të dhënat e deritanishme tërmeti 6.8 ballë shkaktoi 22 viktima dhe mbi 1 mijë të plagosur.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu