• |
ide | kryesore

Meta thirrje Izraelit: Njihni Kosovën si shtet të pavarur

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta në një intervistë për ‘The Times of Israel’ në Jeruzalem ka thënë se Izraeli duhet të njohë pavarësinë e Kosovës.

“Kosova dhe Izraeli kanë një miqësi të madhe. Ne dëshirojmë dhe shpresojmë që Izraeli ta njohë pavarësinë e Kosovës sa më shpejt të jetë e mundur. Unë nuk mund të flas në emër të secilit vend, por ka simpati të madhe midis kosovarëve për hebrenjtë, dhe anasjelltas. Shpresoj se do të vijë koha. Deri atëherë, të gjitha mundësitë për bashkëpunim dhe zhvillim dypalësh duhet të shfrytëzohen”, – tha Presidenti Meta.

 

3 Comments

  1. e tmershme keta rrughumbur flasin ne emrin e te gjitheve. e vetmja rrug e tyre mali tomorrit. sa mjeran. puthen me ata qe vrasin e presin qe rrembejne cu del perpara dhe thon eshte e jona. te pa udhe. e cdo presesh nga ju.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu