• |
ide | kryesore

Neymar, Icardi e Mbappe në NBA: parisienët tifozë të Milwaukee Bucks

Sport

Me dy futbollistët më të shtrenjtë në botë që e brohorisnin në Paris të premten në mbrëmje, Giannis Antetokounmpo iu desh pak kohë për t’i argëtuar ata. Ylli Grek e gjeti ritmin e tij vonë në lojë dhe realizoi 30 pikë dhe 12 kapje në tabelë për të ndihmuar Milwaukee Bucks kryesuese në NBA, të mposhtnin Charlotte Hornets 116-103 për fitoren e tetë radhazi.Ndeshja e parë e sezonit të rregullt në NBA, në Francë, tërhoqi disa fytyra të famshme në Bercy Arena, mes tyre yjet e Paris Saint-Germain Neymar dhe Kylian Mbappé – ylli fitues i Kupës Botërore në Francë, apo i ardhuri i fundit nën Kullën Eiffel Mauro Icardi.

“Është çmenduri. Pjesa e çmendur është se ne jemi vërtet tifozë të mëdhenj të tyre dhe ata janë tifozë të mëdhenj të ekipit tonë. Nuk e pret kurrë që ata të dinë kush jemi dhe çfarë bëjmë, apo të jenë adhurues të Bucks, “tha Antetokounmpo, NBA MVP dhe tifoz i PSG.” Por ishte e mahnitshme që ata erdhën në lojë. Ata erdhën në dhomën e zhveshjes, kemi shkëmbyer fanellat, kemi bërë fotografi me ta. ”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu