• |
ide | kryesore

Rama entusiazmohet për shkollën në Surrel dhe s’i kursen elozhet për Veliajn, vetë djalin e tij e çon në shkollë private

Arkiva, Lajme, Të fundit

“Përveç rikonstruksionit të rrugës, banorët e zonës së Surrelit në Tiranë kanë edhe një shkollë e kopësht me kushte shumë herë më të mira për fëmijët e tyre. Bashkia e Tiranës ka rikonstruktuar shkollën e mesme “Ymer Lala” në Surrel, ku mësojnë rreth 300 nxënës, ndërsa bashkëngjitur saj ka edhe një kopsht për më të vegjlit”.

Kështu nis njoftimi i shpërndarë nga zyra e shtypit në Bashkinë Tiranë, e cila kujdeset gjithashtu të përfshijë edhe elozhet e kryeministrit Edi Rama për kryebashkiakun Erion Veliaj.

“E rëndësishme është që gjithçka është bërë me shumë përkushtim dhe cilësi, si kudo ku vë dorë Lali Eri, dhe përpiqet që jo vetëm për t’u krijojë kushte optimale atyre që vijnë në shkollë, por edhe për t’u dhënë shpresë dhe optimizëm atyre që presin që t’ju vijë radha, sepse gjërat bëhen me radhë dhe përpiqemi t’i shfrytëzojmë maksimalisht mundësitë”, ka thënë Rama.

Por entuziasmi i kryeministrit për shkollën e Surrelit s’ka lidhje ndoshta me atë që djali i tij i vogël studion aty. Rama e ka zgjidhur ndryshe për Zahon. 5-vjecari ndjek studimet e ciklit parashkollor në një shkollë private ne Tirane.

©LAPSI.al

12 Comments

  1. Per vete shkon ne Spitalin American, Femijet ne Shkolla private…ne paguajme kete kellire qe femijet tane ti mbaje ne shkolla te renuara…

  2. BRAVO STAFI I LAPSI.al …SHIKOJA SURRATIN KETIJ KURVES LAL ERIT NJE BYTHLEPIRES I QELBUR ,KY NUK PERDOR LETER HIGJENIKE KURR SE E PERDOR MERO GELBAZEN KELLIRA ,ALBAN DUDUSHIN ,LORENC VANGJELIN CARLO BOLINO SOKOL BALLEN SKENDER MINXHOZIN MIRA KAZHANIN DRITAN HILEN RUDINA XHUNGA

  3. Madje as nuk e kuptojme pse duhet ta coje ne shkolle!
    Sternipat e Baba Pilos nuk kane nevoje per shkolle!
    Shkollen e antishqiptarit dhe hajdutit psikik e kane ne gjak!

  4. Qe Rama djalin e tij nuk do ta çonte ne shkolle ku mesojne femijet e katunareve te Surrelit kjo dihej. Por fakti qe Rama ka zgjedhur te banoje ne Surrel, qari i Surelasve. Çdo e keqe ka edhe ndonje te mire! Kurre skishte per te pasur shkolle per hajer Surreli po te mos ishte Rama banor i katundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu