• |
ide | kryesore

Top Talent përplas Hervin Culin dhe Olti Currin

Paparazzi, Slider

Hervin Çuli dhe Olti Curri treguan puntatën e parë Top Talent se ndajnë mendime krejt kundërta shumë drejtime. Pak para mbylljes spektaklit djeshëm, ata kanë debatuar mes tyre fort, aq samendimi kritik përballë konkurentes kaloi kufijtë e detyrës tyre. Ndërsa Hervin Çuli e kritikoikonkurenten Klea Progni,- e cila konkurroji me porzineLamtumire“, te Gjergj Fishtes,- jo për interpretimin e saj, por për zgjedhjen e gabuar materialit. “Pse nukzgjodhe një lirikë dashurie? Ti je një Zhulietë! Nuk do ishte mirë kishe ardhur me një poezi dashurie?” – i tha Çuli konkrentes, ndërsa Olti Curri reagoi duke ironizuarNdoshta nëse do ishte konsultuar me njëregjisor, por si një vajzë, ajo mendon se kjo temë është aktuale”. Nuk mungoi kundërpërgjigjia e Çulit: “Muanuk pëlqejnë fëmijët kaq shumë angazhuar, pëlqejnë fëmijët dashurojnë”.
Olti theksoi se edhe atij i pëlqenin fëmijët dashurojnë, por një vend kur kanë mundësi për t’u zhvilluar. “Fakti po ikin gjithë do dashurohen vende tjera dhe jo Shqipëri” – tha Olti Curri. Ndërkaqregjisori dhe drejtori i Teatrit Kombëtar u shpreh se fëmëjt nuk duhet flasin për Ramën dhe Bashën. “Ata mund flasin edhe për emigrimin, por duhet flasinpër dashurinë, sepse kanë kohë angazhohen”. Kundërpërgjigjia e Currit ka qenë e rrufeshme: “Kur je iurritur ke nevoja tjera para dashurisë“!


5 Comments

  1. Fillova të numëroj gabimet gjuhësore në këtë artikull, por pas pak hoqa dorë. Ishin aq shumë, sa nuk ia dola mbanë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu