• |
ide | kryesore

Video / Roma-Lazio 1-1, frenon në 12 ndeshje ecuria e fituese e Inzaghi

Sport


Në javën e 21-të të Serie A, Roma barazon me Lazio dhe ndërpret ecurinë fituese prej 12 ndeshjesh radhazi të bardhekaltërve. Portagonistët negativ të derbit kryeqytetas ishin dy portierët: në minutën e 26′-të Strakosha del keq dhe Dzeko me kokë dërgon në avantazh verdhekuqtë. Edhe më keq gafa e Pau Lopez në minutën e 34′-ët: numri 1 spanjoll grushton keq një top të destinuar për të dalë jashtë portës dhe i dhuron barazimin Lazio me Acerbi. Kështu përfundon pa fitues derbi i Romës me të dyja skuadrat që marrin vetëm nga një pikë, Lazio në kuotën e 46 dhe Roma 39.

https://www.youtube.com/watch?v=eICZClEDFBM


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *