• |
ide | kryesore

Show i Ramës me dëmet e tërmetit/ Thirrje opozitës: Dilni e vini ulërimën për çdo rast abuzimi me rindërtimin!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ftoi opozitën që të denoncojë të gjitha rastet, ku sipas tij, zyrtarët e shtetit dhe kryebashkiakët do të abuzojnë me procesin e rindërtimit, duke iu dhënë shtëpi njerëzve që nuk janë prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Gjatë fjalës së tij në aktivitetin e prezantimit të platformës online për qytetarët që përfitojnë nga programet e rindërtimit, kreu i qeverisë deklaroi se është i gatshëm të përballojë një furi ekstra shpifjesh, vetëm që të mos lihet jashtë apo keqtrajtohet asnjë familje e prekur nga tërmeti.


Këtu e ftoj opozitën që të dalë e të vëri ulërimën për çdo rast spekulimi individual. E ftoj të na shurdhojnë me shpifje, por mes shpifjeve, siç ka ndodhur në të shkuarën, do kemi mundësi të gjejmë dhe ndonjë të vërtetë për ta adresuar. Jam i gatshëm të përballoj një furi ekstra shpifjesh, qoftë dhe për një rast të vetëm të një familjeje që është lënë jashtë apo është keqtrajtuar, duke mos u përfshirë në proces”, deklaroi Rama.

Më tej, kryeministri tha se një proces i rëndësishëm i rindërtimit është ai financiar, ndërsa theksoi se lekët do të garantohen përmes tre drejtimeve, buxhetit të shtetit, konferencës së donatorëve dhe disa alternativave të reja politike apo operacioneve financiare.

19 Comments

 1. ne fakt deri tani per te gjitha abuzimet, ky e ka vrare shume mendjen..show idiot i paralajmeruar i nje deshtaku!

 2. Kryeminister I me ters per shqiperin me I pa afti dhe injorante qe qeverri me barsoleta sikur eshte qoftexhi pazarin
  Ti o zorr e gjat do nje hu te gjat ne byth

 3. po mir mor imoral politik cfar duhet te bej opozita te rri duar kruq ndersa ti qeveris me bandit te veshur me pushtet te bshkolluar me parat e shqiptarve te pasuruar me gjakun e shqiptarve te krimbur nga prejardhje e tyre bashke me ty.

 4. KY VEND KA MARRE FUND . NUK KA ME SHPRESE SE KY VEND MUND TE BEHET
  ROPT TE GJITHE POLITIKANEVE DHE TE GJITHA PARTIVE .

 5. Opozita nga njerezit i merr te dhenat. Fakti qe i drejtohen asaj per abuzimet “individuale” te drejtoreve te tu, do te thote qe nuk kane besim tek ty dhe e vetmja menyre per ta zgjidhur hallin eshte duke e politizuar me perfshirjen e opozites.

 6. Ke turp ti o idiot apo jo ? Policia jote vazdhon akoma duke lejuar ndertime pa leje edhe tani or KAR ME ZILE . Perveçse arkitekta na u kthyen edhe konstruktor keta injorant .

 7. Çeshte kjo shifer 1.1 miliarde euro deme????????????????????? Ku i gjeni keto shifra ?????
  Ju keni deklaruar 4000 familje te demtuara qe per 20.000 euro secila bejne 80 milion euro . Edhe po ta zeme 50.000 euro secila maksimumi shkon 200 milion euro . Ja po i shtojme edhe 50 milion euro riparimeve ose edhe 100 milion ne total me ekzagjerime shkojne 300 milion euro . Po diferenca ku shkon ? Apo si gjithmone ne xhepat tuaj . Maksimalisht brenda 1 viti kemi zgjedhje dhe je i justifikuar se zgjedhjet kane shpenezime dhe fitorja kerkon euro kesh , apo jooooo or pallosh ??? Me minimalisht 800 milion euro ti e mban pushtetin edhe 10 vjet te tjera o palloshi i anetes . Tani e ke gia’ pushtetin , ty te duhen vetem euro per ta mbajtur akoma me shume dhe ke te drejte perderisa ai kundershtari jot eshte idiot kembe e koke dhe nuk pranon ndryshime .

  1. Buxheti eshte ne linje me sorosin, po behet gjithçka kunder trump-it. Ndersa per opoziten shqiptare qe tani e tutje jane zyrtarisht ne sherbim te mazhorances. Zere se punojne ne zyrat e tyre.

 8. opozita denoncoi me fakte per rrugen 40 milion eurove tek asriri po keshtu per dakon po ti as e more mundimin per te cuar njeri para drejtesise ler8i llafet bosh

 9. Vetem po dolen rrogtaret e ndershem dhe oligarket socialist per kushte me te mira ne pune.

  Te tjereve ju ka fik ferrnella.

  Ti do besh mire te ikesh ne shtepi o Lulo se e more ne qafe dhe frymen rezistuese dhe instalove skepticizmin qe hajdutet e qeverise te vjedhin e ta ndajne me ty grabitjen.

 10. MERO GELBAZA KELLIRA DO TA PUBLIKOJ NJE DOSJE PER EDI RAMEN DHE KUJTIM GJUZIN -I KUJT ESHTE ZAHO?? thotë:

  KY EDI RAMES PJERDH AQ KEQ DHE FORT ME KETO FJALIME SA AS ZAGARET E TIJ TE PAGUAR NUK I BESOJM ,SI PSH MERO GELBAZA KELLIRA CARLO BOLJA BOLINO ALBAN DUDUSHI SOKOL BOLJA BALLA DRITAN HALE’ja,SKENDER KURVA MINXHOZI LORENC VANGJELI MIRA KAZHANI RUDINA XHUNGA ETJ ETJ

 11. Kete e justifikon merkel komunistja. Prandja na del e na bene pordhe. Ky thite RAMA BEN SHOW, nderkohe qe edhe ti o BASHA PO BEN TE NJEJTIN SHOW. Ik ore qelbesire do ta shfajesosh ramen prej injorances tende njelloje si ajo debilja lindore merkel bashke me tufen e komunisteve evropian ?

 12. ” Mos hyni në gjynah , do ndëshkoheni ” tha Rama ne shown e radhes . Nje njeri qe shpirti i te cilit eshte kthyer ne katran nga gjynahet qe i ka bere ketij popullin flet per gjynahet , cinizem me te madh nuk ka . Mjere ne per kete kryeminister superhajn qe kemi . Me sakt kete e aka shpjeguar Arb me siper .

 13. Ta lemë mënjanë se çfarë bën “drejtësia e reformuar” pas denoncimeve të opozitës e qytetarëve.
  Po ti vetë si një kryeministër fuqiplotë që ke marë në dorë të gjitha pushtetet, si nuk dëgjuam që vetë, pas denoncimeve të publikuara me zë e figurë edhe nga mediat më të mëdha të botës, më së paku pse nuk i ke pezulluar nga detyrat derisa drejtësia të bëjë punën e saj, të gjithë ata bashkëpuntorë të qeverisë tënde apo kryebashkiakë që i ke përzgjedhur vetë e ju janë zbuluar krime të fshehura ?
  Ndonëse ke 7 vite në krye të qeverisë e të kanë shpërthyer çdo muaj skandale për të cilat cilido kryeministër do të jepte dorheqjen, ata që kanë përdhunuar zgjedhjet, i përzgjedh si “ekspertë” për reformën zgjedhore, ata që kanë shkelur në mënyrën më flagrante ligjet, i vë kryetarë të komisionit parlamentar për ligjet, në zgjedhje moniste pa asnjë konkurencë politike, shkon e përzgjedh si kryetarë bashkie persona me të kaluar kriminale.
  Me çfarë paturpësie i kërkon opozitës që të denoncojë kryebashkiakët e korruptuar kur ti vetë hedh në gjyq ata për këto denoncime apo sulmon mediat me ligjin kundër shpifjes, nëse ata publikojnë denoncimet e opozitës ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu