• |
ide | kryesore

Gjesti i bukur i Irving: NBA nuk ndalet, ai refuzon të luajë derbin e NY

Sport

“Show must go on”: Nba ka vendosur të mos ndalë kampionatin pas humbjes tragjike të Kobe Bryant. Shumë e komplikuar për Ligën amerikane të anullonte ndeshjet në program për tu zhvilluar, por Kyrie Irving ka vendosur të mos zbresë në fushë. Ndihej shumë i tronditur për të luajtur derbin e New York me skuadrën e tij Brooklyn Nets, pas vdekjes së mikut të tij të ngushtë. Menjëherë sapo mori lajmin, playmakeri ka kërkuar dhe marrë lejen nga drejtuesit e klubit të largohej nga Madison Square Garden.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu