• |
ide | kryesore

Blerja e votave/ SPAK e rikthen përsëri dosjen në Dibër

Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, e ka rikthyer përsëri dosje e famshme 184 për hetim në prokurorinë e Dibrës.


Disa orë më parë, u njoftua se kjo dosje, që lidhet me zgjedhjet lokale të Dibrës në vitin 2017, ishte marrë nën hetim nga SPAK. Por mesa duket fati i saj qënka paracaktuar për të bërë xhiron Tiranë- Dibër dhe për të mbetur përsëri në ajër. Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja, mësohet se e ka rikthyer përsëri këtë dosje andej nga kishte ardhur, në Dibër.


Për këtë çështje pati një përplasje mes Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe asaj të Dibrës, duke bërë që të transferohej në qytetin ku u mbajtën zgjedhjet. Në korrik të vitit 2019 Krimet e Rënda shpallën moskompetencë pas 2 vitesh nga dosja, pas përgjimeve të publikuara nga BILD.

Enkeleda Cami Keshi refuzoi të mbajë dosjen në Prokurorinë e Dibrës. Pas një debati mes dy prokurorive, ish- prokurorja e përgjithshme Arta Marku e dërgoi përfundimisht Prokurorisë së Dibrës. Tashmë edhe SPAK e ka hequr nga duart e veta, çështjen përvëluese të një prej aferave më të mëdha të shitblerjes së votës në Shqipëri, ku dyshohen si të implikuar funksionarë të lartë të qeverisë dhe Kuvendit.

14 Comments

 1. PSE CFARE PRITET NGA HETUESAT E KOMUNIZMIT CNJERZORE ? DREJTESI , ATO JANE MESUAR ME JU LEPI PUSHTETIT KUNDER ARMIQVE TE KLLASES.

 2. Eshte heret per te folur por parandjej qe peshqit e medhenj si zakonisht do ta hajne peshkun e vogel e do vazhdojne te bejne sikur s’ka ndodhur asgje.
  |
  Sot me shume se kurre nuk i besoj me asnje oligarku politikan e pushtetar kushdo qofte.

  Amerika po e deshi Shqiperine ti zevendesoje te gjitha postet e sherbimet me njerzit e tyre e ta bejne Shqiperine si te duan e dijne vete. Mbase kjo do ishte me e udhes. E mbajme shpresen te te tjeret apo Amerika per t’na bere njerez? faljani Shqiperine Amerikes totalisht.

  Te hapi shkolla me standarte pa pagese te tipit Amerikan qe t’na rregullohet brezi pas disa dekadash, se ky brezi djegur i djeshem apo i sotem nuk i hyn ne pune askujt pervec matrapazve qe mendojne per xhepin personal.

 3. SIGURISHT AUDIPERGJIMI DO SHKOJE NE NJE LABARATOR NE ANGLI DHE SIGJITHMON PERFUNDIMI JO I SAKTE JO I MIRE NUK E DIM SE CTE THEMI POR AUDIO NUK ESHTE NE RREGULL DHE KJO PERGJIGJE PAS 2-3 VITESH U MESUAM POR NJE GJE ESHTE E SIGURTE DIBREN E RRENUAN SADRI ABAZI,IMER LALA,ULSI MANJA KRIM KANE SHKATERRUAR NDOSHTA RRETHIN ME TE MIRE TE SHQIPERIS KU GJYSMA E INTELEKTUALEVE RRJEDHIN NGA DIBRA DIBRANET THEMELUAN TIRANEN STUDIOJENI DHE SHIKJENI LINDI SKENDERBEU NE CDO QEVERI SHQIPTARE QE NGA THEMELIMI I SHTETIT SHQIPTAR E SOT KA PASUR 1.2.3.4. MINISTRA PERJASHTUAR ME RILINDJEN E FLLIQUR ME ULSI MANEN KY KLLOUN MAFJOZ KY QELBESIR KY HADUT SEPSE VOTA DIBRANESH NUK MERR AI NE ASNJE MENYR SPAKU ME IBRAHIMIN AAAAAAAAHHHAAAHAAA…

 4. Dmth pranon dosjen e ish kryetares se bashkise Gjirokaster dhe nuk pranon keta felliqesirat.Nuk priste njeri shume nga keta palo prokuror

 5. Po kur thuhet se nuk duhen paragjykuar. Te vinte ndonje i huaj, hajde de. Po keta? I paragjykon qe c’ke me te. Asgje e mire nuk pritet nga nje tufe te korruptuarish.

 6. Nga nje mut i madh nxorren nje cope te vogel muti qe e quajten SPAK . Dhe ju kerkoni drejtesi tani ? Kaq kollaj e hani ? Kjo ishte lojaaaaaaaaaaaaaaaaa … per ju o blegerues

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu