• |
ide | kryesore

IGJEUM jep detaje nga tërmeti që goditi vendin këtë mbrëmje

Lajme, Të fundit

IGJEUM njofton paraprakisht se tërmeti  i ores 21.15 ishte me magnitude 4.9 i shkalles rihter, me thellesi 7 km, me epiqender ne fshatin Bubq. Goditja eshte shoqeruar nga pasgoditje me te vogla, te cilat shoqerojne aktivitetin sizmik te 26 Nentorit. Sipas raportimeve nga prefekturat, deri tani nuk raportohet për dëme, ndërsa komunikimi po vijon nga Agjensia Kombëtare e Mbrojtjes Civile. Nga komunikimi me bashkite Durres, Diber, Gjirokaster, Fier, Vlore,Shkoder dhe Lezhe nuk raportohen deme ne njerez apo materiale, deri tani.

1 Comment

  1. ate far se beri ,revoluCioni ,po e ben evoluCioni tek njerezit,ku me revoluCion sipas gjuhes te kohes hyn vishtirsit dhe zhvillimet njerzore,kurse evolim evoluCion ,gjithCka e krijuar perball njeriut pasqyron te verteten ,dhe njeriu do zdo do ti pershtatet,sa bukur ,per tu ngopur disa shkatrrojn te gjith ne te gjitha sistemet e jetes,perfshi dhe formimin njerzor,lirit dhe te drejtat,tani vim tek pasqyrimi I veprave tona ,shkatrrimit ton shformim ,semundje termete permbytje ,prishje raportes humbje te drejtash shkatrrim familje farefisi shoqerie dhe mundesit e mbijeteses njerzit mendojn te migrojn te shpetojn ,por kudo e njejta gje po afron athu nuk jemi ne te njejtin planet,,urdheroni ju qe per 50 vjet hoqet besimin ,dhe I mesuat njerzit pa zot sepse ju luajtet ,te gjitha roleve ,ndALONI TERMETET PERMBYTJET RRESHJET DEMTUESE,,VIRUSET BEJENI TOKEN TE PROLLOJNE ,QE TE KEMI MUNDESI TE JETTOJME URDHERONI HAPNI PUN,DOBI,ZGJILLJE GJALLERI,SHPRES SHPETIM ,URDHERONI JU QE KERKONI VOTA PUSHTET ,JEPNI ZGJILLJE ,SILLNI GJERAT NE NORMALITET,NESE JO MOS I DILNI ME PARA KETI POPULLI NUK KANI TE TREJTEN MORALE SEPSE JU NUK MUND TE RREGULLONI ME MINIMALEN TU KTHENI NJERZVE TE DREJTAT QE U TAKON NUK MUND TE MBANI DREJTESI BARAZI NE POPULL QE ESHTE KRYESORJA SE JU NUK KENI ME PAR DREJTESI BARAZI PAQE NE VETET TUAJA ME ZOTIN TUAJ E JO ME ME,,HAPJANI ME MIR RRUGEN TE VERTETES ,KRIJUESIT GJITHSISE PASUESVE TE TIJE ,DHE LINI NJERZIT E QENE NE PAQE ME ZOTIN E VET DHE TE DREJTEN HAKUN E VET AQ SA ZOTI E KA SHKRUAR TE JETOJME ,KUPTOJENI QE TASHME TERMETET ,PERMBYTJET ,SEMUNDJET ULJA PROLLIMIT THATESIRAT ,PAKSIMI DITURISE,LUFTA SHKATRRIMI JAN PJES E TREGUESVE TE PADREJTESISE ,QE BEHET,DHE EVOLIMI TREGON QE PO ,BIEN BURIMET E ZGJILLJEVE MBI TE CILAT VARET EKZISTENCA JON ,FTOHENI NE VLERSIM RALITETI ,NDARJE PROBLEMI DHE ORIENTIM ZGJILLJE ME BAZ TE VERTETEN DREJTEN HAKUN PASUESIT E SAJ,RRUG TE MESME NUK KA OSE E KEQA ME RENDIMENT KEQ DHE ME KEQ ,PARIMI I TE FORTIT,OSE A MIRA MIR DHE ME MIRE ,ME TE URTIT QE I GJITHDITURI ESHTE VETEM I MALLI ZOT PASUESIT E TIJE,,KY ESHTE MENDIMI IM PERMES FJALES SE LIRE ,BINDJET E MIA ,KUSH DIN ME SHUM ME MIR DHE BUKUR LE TE BEHET NDIHMES DHE PLOTESUES NE DOBI ,UN MENDOJ SE SOT ME SHUM SE KURR KEMI NEVOJ JO PER POLITIK POR ULLEHEQES TE DREJTE ULLZIM HYJNOR QE PAVARSISHT VISHTIRSIVE TE JAPIN MESAZHIN HYJNOR QE NJERZIT TE ANGAZHOHEN NE ALLURIM LUTJE DOBI,NDIHMES SEJILI SIPAS MUNDESIS DHE NIVELIT,QE TE BEHEMI NDIHMES DHE PLOTESUES NE DOBI QE TE VARFERVE TU LEHTESOHEN SADOPAK VISHTIRSIT TU ZGJILLEN PROBLEMET NGJALLET SHPRESA DHE GJALLEROJ JETA, NE KETE VEND RESPEKT PER GJITH

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu