• |
ide | kryesore

Tirana në panik nga tërmeti, shihni çfarë ndodh tek sheshi “Nënë Tereza” (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 4.8 ballë i shkallës rihter ka rikthyer panikun tek qytetarët në Tiranë. Shumë prej tyre kanë lënë banesat dhe kanë dalë në rrugë. Lapsi.al sjell foto nga pamja e sheshit ‘Nënë Tereza’, ku sic shihet dhjetra makina janë parkuar aty. Ministria e Mbrojtjes thotë se ky tërmet ishte pasgoditje e tërmetit të 26 nëntorit.

“Nga komunikimi me bashkitë Durrës, Dibër, Gjirokastër, Fier, Vlorë, Shkodër dhe Lezhë nuk raportohen dëme në njerez apo materiale deri tani. Nuk raportohen dëme në Korçë e Pogradec, ku janë ndjerë lekundje te lehta”, thuhet në njoftimin e ministrisë.


 

4 Comments

  1. Mire Perendia qe po godet vende autokratike si Shqiperia dhe Turqia, por me njerzit cka? Leri njerzit, tunde njehere atje ku rrine lider-qafirat, tu duket prifti gomar.

  2. Hamallaj gjiri i lalzit 2km in Dan por termeti nuk bie atje ku jetojn lakuriqet salih ilir qimi por shkon te hallexhiu,fat kurvash

  3. E ka bunker ai..ska ci ben termeti..por njerezit kot qe rrine jashte..futuni brenda se termeti nuk te lajmeron..sic sapo ndodhi dhe per fat te keq mund te ndodhe..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu