• |
ide | kryesore

Abuzimi me ndërtimet, Gjykata e Kavajës liron 8 efektivë dhe zyrtarë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Apelit të Kavajës ka lënë në të lirë 8 efektivë dhe zyrtarë të arrestuar për ndërtimet pa leje në zonën e Shijakut dhe Manzës. Ndërsa 4 kanë mbetur në burg.

Në seancën për shqyrtimin e masës nuk u paraqit kërkesë për shqyrtim të masës së sigurisë për 5 të arrestuar, ndërsa vazhdon të jetë në kërkim Gani Dama, i cili ka mbajtur detyrën e policit të patrullës.

Lirohen nga burgu

1-Besnik Domi-shef Rendi Shijak

2-Sami Xhafa-shefi stacionit i policisë Manze

3-Nikollë Marku-specialist për Hetimin e Krimeve/OPGJ, në Stacionin e Policisë Manzë

4-Petrit Neziri-Ndihmës specialist/SPZ, në Stacionin e Policisë Manzë

5-Ndriçim Shika-Ndihmës specialist/SPZ, në Komisariatin e Policisë Shijak

6-Gjergj Greco-Sekretar i Njësisë Administrative Sukth

7-Juli Kacadej-specialist IMT Shijak

8-Adem Lika-posedues dhe zhvillues i objektit ndërtimi pa leje

Në burg

1-Ermal Petova-specialist për Hetimin e Krimeve/OPGJ, në Stacionin e Policisë Manzë

2-Agim Osmani-Ndihmës specialist/SPZ, në Komisariatin e Policisë Durrës

3-Haxhi Sherra-Ndihmës specialist/SPZ, në Komisariatin e Policisë Shijak

4-Dëshir Dakoli-Ndihmës specialist/SPZ, në Komisariatin e Policisë Durrës

Nuk u paraqit kërkesë për shqyrtim të masës së sigurisë për:

1-Dritan Koçi-posedues dhe zhvillues i objektit të ndërtimit pa leje (i lirë)

2-Paulin Meta-posedues dhe zhvillues i objektit ndërtimit pa leje (i lirë)

3-Alben Diks

4-Qerim Doka-posedues dhe zhvillues i objektit ndërtim pa leje (i lirë)

5-Gjon Zefi-posedues dhe zhvillues i objektit ndërtimit pa leje (i lirë)

Në kërkim

1-Gani Dama

2 Comments

  1. arresohen 100 vete dhe mbas nje muaji dalin te pafajshem . atehere arrestoni prokuroret . kesaj i thone u mars mali dhe polli nje mi . dhe e gjithe kjo tragjikomedi mdodh gjithmone . a do denohet ndonjehere ndonje arkitekt policie per kete pune ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu