• |
ide | kryesore

Incident në premierën e filmit të Ermal Mamaqit, fletushka kundër Ramës në Pallatin e Kongreseve (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në Pallatin e Kongreseve ka nisur premiera e filmit “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit, ku ndër të tjera ka një rol edhe kryeministri Edi Rama. Por teksa të ftuarit hynin brenda për të parë filmin, një grup të rinjsh kanë hedhur disa fletushka në shenjë proteste kundër kryeministrit të Shqipërisë. Në disa prej tyre shkruhet “Shqipëria digjet, Rama krihet”. Po kështu janë stampuar foto të familjeve të prekura nga tërmeti që jetojnë në cadër, si dhe të kryeministrit Rama me flokë të gjata sipas rolit të dajës në filmin ‘I love Tropoja’. Shihni pamjet që sjell Lapsi.al26 Comments

  1. Mero baze drejtor i albpetrolit ajo ka rendesi…ju te tjeret do lexoni parrulla te tipit “jeta eshte e bukur” ose “uli pritshmerite se jeta ka me shume per te te ofruar” uahahahaha vazhdo shaje.

 1. Po vidhen banesa e dyqane.
  Ky kurva krihet me hajvanlleqe.
  Robt ku i keni o socialista o bytheqire mavi. O morra te kuq zgjebe e gjithe reuzullit.

 2. Arti eshte art. Se keni iden sa i behet qefi rames qe ju zgjoi nga gjumi…po sikur te benit HAM HAM dhe jo mjau do te ishte me mire akoma. He mer mo se as llapaqenin sdini te beni varikarsa. Dhe ja u thote njeri qe prej socialisteve i ka ikur jeta dëm.

  1. Ska gje vlen post reagimi…eshte politike e gjitha, vetem ki parasysh cfare llon arti eshte prokovuar me ardhjen e rames ne pushtet. Jane pikerisht ato vizatimet qe na perfaqesojne neve qe medemek skemi bere asgje ne jete, qe i hapin rruge klientelizmit dhe amnistise se gjithe komunistave qe jane sot ne pushtet. Lere cfare gjyshe merkeli dhe unioni i yjeve. Ata e dine shume mire kete gje. Pra cfardolloje gjeje te thuash tani eshte ne te mire e siper.

   Ps: e.mban mend videon e rames qe ngrinte dolli duke thene “te rroje partia” ?

   Beni ham ham beni….gjerat i kishit parasyve, por te drejten ta mori gjermoni taljoni francesi dhe bytha anglezit

 3. dhe shqipot e peshtire pispillosur e kallangjosur keto qenie meskine radhe radhe ne cirkun e radhes….. te mjer….

  1. Te mjere ne qe duhet te degjojme tani se si eshte jeta e bukur edhe kur e ha nga mbrapa se drejtesi harrojeni. Nje kar tmadh do merrni. E bukura eshte se evropian vet finalizuan reformen ne drejtesi dhe vevte thone nuk duam te nderhyjme ne punet e brendeshme te shaiperise. Rasti me i keq eshte kur tjone edhe neve kemi probleme dhe prap vazhdojne e lejojne qe te “zhvillohet” reforma…e kuptuat kush jane te pafytyret.

 4. Ermali kishte ftuar dhe salihun per te luajtur xhajen por shpellkari salih nuk ka pranuar,por ermalin e ka pergezuar per filmin ku luan dhe rama kjo eshte e verteta o lakuriqet kinez qe mezi prisni ushqim nga lapsi i shkullakut dhe syri i qimit dhe i suleni ketij ushqimi si Hijena

 5. Arti i vertete pasqyron problemet e thella te shoqerise. Ndihmon njerezit ti kuptojne ato por edhe ju sugjeron si te perballen me to. Keto i shpreh filmi, muzika, libri, piktura etj etj.
  Ne shqiperi sot problemi kryesor i shoqerise shqiptare eshte…….
  TROPOJA.
  Kush eshte i Zoti te perballet e te tejkaloje kete problem, te tjerat i shkojne vaj pa luajtur as edhe nje gisht.

  1. Në Shqipëri problemi është:

   NEOKOMUNIZMI

   iNJORANCA

   TAHMAQARLLËKU

   DEMBELIZMI

   MENDJELEHTËSIA

   KARAKTERI I ULËT

   TË PASUROHESH PA PUNUAR

 6. katunaret radhe radhe duke u perplas me njeri tjetrin kush e kush te hyj i pari. hahahaaaaa. po kimin e ftuat mo mavinj

 7. Epo te shtrosh tapet te kuq per te pare film medioker me gjys aktore si Ermali dhe nje KM ordiner vetem ne shqipni ndodh. Po ska gje. Kjo ndodh se ka popull kar qe e shikon perderisa prenoton pallatin e kongreseve. Sa sh jane shtuar antivlerat..

 8. MAMAQI MASKARAJ B…Q… NE QOFTSE DON K…TE SHKOJ TEK RAMA MOS TE NA SOROLLATET NEPER TELEVIZJONE SE NE FAKTE TELEVIZJONET E DUAN TE PARIN REVOLUCION PASTAJ QEVERIA DHE PASTAJ SAHANLLEPIRESIT SI MAMAQI LLAQI E TASI MASKARENJE.TE FLLIQUR.

 9. Epo mire socialistet se ne fund te fundit jane komunista, por edhe keta demokratet kane filluar tashme mbyllin nje sy sikur pasuria nuk ka te beje me jeten e perditshme dhe gjendejn mendore te njeriut. Socialistat e kane per baze politike ta manipulojne, tani edhe demokratet kane filluar ndjekin te njejten metode, HAJDE JA ULIM STEKEN. Vazhdojne me status quo. Nderkohe ketyre u rritet pasuria duke na e svogeluar neve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu