• |
ide | kryesore

Viktima është nxjerrë me pako në qese të zeza, kamerat e sigurisë fiksojnë zhdukjen e trupit të Jan Prengës

Lajme, Të fundit

Policia ka shpallur në kërkim edhe 5 persona të tjerë për rrëmbimin dhe vrasjen e Jak Prengës, bëjnë me dije burime të sigurta për Top Channel.

Policia ka bllokuar disa kamera sigurie dhe ka rrethuar skenën e ngjarjes, ku edhe edhe viktima është nxjerrë me pako në qese të zeza.


5 të kërkuarit siç i thanë burime të sigurta policore gazetares Anila Hoxha kanë rol aktiv në rrëmbim. Identiteti i tyre shfaqet në kameran e sigurisë në bodrumin e resortit.

Ndërsa i arrestuari i djeshëm shfaqet me lopatë në dorë gjë që tregon se ai ka marrë pjesë në zhdukjen e trupit. Ata shfaqen tek kamerat e sigurisë teksa hipin viktimën e mbështjellë me qese të zezë në një furgon të bardhë.

Furgoni është bllokuar i thanë burime të laboratorit të kriminalistikës gazetares Hoxha dhe po kqyret për gjurmë shtesë me interes për hetimin.

Burime të sigurta të policisë i treguan gazetares Anila Hoxha se ka një sërë kamerash sigurie se paku gjashtë të tilla që tregojnë lëvizjet e makinës ‘Range Rover’ teksa ikën nga vendngjarja kur kreu rrëmbimin e Jak Prengës dhe deri sa hyn në biznes.

“Përmes dëshmitarëve që na treguan të dhënat e automjetit të bardhë dhe kqyrjes së kamerave ne shkuam në resort dhe aty u bllokuan kamera të bodrumit që tregojnë dinamikën” shpjegoi për gazetaren Anila Hoxha burimi policor.

Departamenti ka dyshime se bëhet fjalë për një organizatë që është bashkimi i dy grupeve të forta kriminale.

Brenda ditës së sotme, 5 të arrestuarit do përfundojnë në gjykatë, pritet nëse do të kërkohet masë sigurie në mungesë pë 5 personat e shpallur në kërkim.

Nuk dihet nëse kjo çështje do të qëndrojë në prokurorinë e kryeqytetit apo do të kalojë në SPAK./ TCH

8 Comments

  1. KU ESHTE POLICIA E SANDER LESHIT,DUKE I BURGOSUR ATA TE CILET E MBROJN TEATRIN KOMBETAR ,ATA TE CILET MBROJNE SHTEPIT E RYRE TE ASTIRI ATA TE CILET SHESIN CA FARA DHE QEPE PER TE BLERE LIBRA PER FEMIJE,APO ESHTE DUKE JA TUNDUE KOQET EDI RAMES ME LLAP .

  2. Jetoj jasht Shqiprije nuk ekuptoj qe behet gjith ai invenstim dhe organet shtetrore nuk kantrollojn preardhjen e kti investim?

  3. Tani i qini gruan ketij robqirit Altin Hajri apo kari si dreqin quhet, gruan apo motren do ja qi bota nderkoh qe ai kalbet ne burge. Hahahahahaha o sa mir me qen shqiptare

  4. Dmth keta nuk e rruajne fare edhe nese gjurmohen me kamera gjate gjithe aksionit. Dikur jane liruar fill pasi jane arrestuar, sot te copetojne diten per diell dhe me filmime!
    Suksese ridhindase!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu