• |
ide | kryesore

Basha: Biznesi personal i Ramës me kriminelët dhe oligarkët, i vetmi i fuqizuar

Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha deklaroi se vetmi biznes që është fuqizuar në Shqipëri është biznesi personal i Edi Ramës me të inkriminuar dhe oligarkë. Kryedemokrati shprehet se çdo biznes tjetër është nëpërkëmbur.

Ky reagim i Bashës në Twitter vjen pas deklaratave të Edi Ramës në Forumin Ekonomik të Tiranës.


 

“Edi Rama ka fuqizuar vetëm një biznes në Shqipëri. Biznesin e tij personal me të inkriminuar dhe oligarkë. Çdo biznes tjetër në Shqipëri është nëpërkëmbur dhe goditur nga qeverisja e Edi Ramës në shërbim ndaj oligarkëve të tij.”, shkruan Lulzim Basha.

10 Comments

 1. KJO QE THUA ESHTE SHUME E VERTETE . TANI KUSH ME SIGURON MUA QE NESER TI NUK BEHESH NJE EDI RAMA I RI . NDRYSHONI KURS , NUK SHTYHE ME KESHTU . PO IKIN TE GJITHE .

 2. Lulzim , dil demasko hapur skandalin me 40 milion euro qe ju vodhen shqiptareve nga oligarku dhe nga Rama.
  N q se nuk e ben , atehere je dhe ti ne loje

 3. Ne ka shqiptare qe e beson lulin ddddhe ramen kjo nuk vlen te diskutohet ata nate flejn bashke dhe diten thua mos vall do hajne kokat ku …..rre…..Por mjer qe na zuri thuaj .Jo vetem kaq por me e bukura se tani dhe ata te ashtu quajtur analiste po ua bejne me te bukur lojen se kan tre dit ne jave qe na shesin idera njeri pro e tjetri kunder dhe ne fund hajde pim e ham bashke kot ekeni dilni njeher poshte vetem rrogetaret ju bejne veri more derdimena se fukaraja u lodh boll me me kesi lojnashNgelet per tu pare

 4. Luli ne kete rast me rilind e drejta e tepsise rilindase e mosdakortesimit me ty.
  Une kam bere shume.
  Dhe jam dakortesuar me ty (pagese fillestare 14 Milione) qe te bejme shume me shume.

 5. Lulzime,o loqe qe kaluan vite dhe Ti nuk u poqe,nga e hena duku ne tirone pas pushimeve ne amsterdam ku u takove dhe me boten e erret shqiptare,duhen ruajtur mardheniet o lulu

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu