• |
ide | kryesore

Gjendet një skaf i braktisur në Pyllin e Sodës në Vlorë, dyshime për trafik droge

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një skaf i braktisur është gjetur mëngjesin e sotëm në Vlorë, në zonën e plazhit të vjetër në afërsi të Pyllit të Sodës.


Skafi është rreth 10 metër i gjatë i pajisur me tre motorë të fuqishëm, një skaf i ri dhe i sofistikuar.


Në vend ngjarje ndodhen forca të policisë kufitare si edhe efektivë të Guardia di Finanzas italiane, të cilët kanë nisur hetimet, raporton News 24. Nga dyshimet e para, mendohet që skafi përdorej për transportin e lëndëve narkotike, drejt Italisë.

1 Comment

  1. Asgje nuk eshte kapur.
    Sepse 1 nga skafet qe nga 4 motore i funksiononin 3 motore e lame vete.
    Ne kemi bere shume. Dhe jemi dakortesuar me skafistet te bejme shume me shume.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu