• |
ide | kryesore

Gruaja e Kobe Bryant rrëfen për herë të parë dhimbjen: “Unë e vajzat e mia jemi plotësisht të shkatërruara “

F1, Sport

“Unë e vajzat e mia jemi plotësisht të shkatërruara nga humbja e papritur e burrit tim të adhurueshëm Kobe – babai i mrekullueshëm i fëmijëve tanë – e të bukuroshes sime të ëmbël Gianna – një vajzë e dashur, zemërgjerë e një motër e mrekullueshme për Natalia, Bianka e Capri”. Vanessa, bashkëshortja e Bryant, i beson rrjeteve sociale fjalët e saj të para pas tragjedisë që ka tronditur jetën e saj e atë të familjes, me vdekjen e legjendës së Nba e të së bijës në një aksident me helikopter.

“Unë e vajzat e mia duam të falenderojmë miliona persona qëpo na tregojnë mbështetjen e dashurinë e tyre në këtë moment të tmerrshëm – ka shkruar përsëri Vanessa Bryant në Instagram – Faleminderit për të gjitha lutjet tuaja. Kemi nevojë për to. “Jemi të shkatërruar për familjet që kanë humbur të afërmit e tyre të dielën dhe ndajmë dhimbjen me ta. Nuk ka fjalë për të përshkruar vuajtjen në këtë moment. Më ngushëllon fakti që Kobe e Gianna e dinin se i donim thellësisht. Ishim me shumë fat që i kishim në jetën tonë. Do të doja të ishin këtu me ne përgjithmonë. Janë dhuratë e mrekullueshme nga qielli, që na ikën shumë shpejt. Nuk jam e sigurtë cfarë do të rezervojë jeta sot dhe është e paimagjinueshme si do të jetë pa ata. Por zgjohemi cdo ditë duke kërkuar t’ia dalim, me Kobe e të voglën tonë Gigi që na ndricojnë jetën. Dashuria jonë pë rata është e pafund, e pakonsumueshme. Do të doja ti përqafoja, do të doja ti jepja një puthje. Ti kishim me ne, përgjithmonë”..


View this post on Instagram

My girls and I want to thank the millions of people who’ve shown support and love during this horrific time. Thank you for all the prayers. We definitely need them. We are completely devastated by the sudden loss of my adoring husband, Kobe — the amazing father of our children; and my beautiful, sweet Gianna — a loving, thoughtful, and wonderful daughter, and amazing sister to Natalia, Bianka, and Capri. We are also devastated for the families who lost their loved ones on Sunday, and we share in their grief intimately. There aren’t enough words to describe our pain right now. I take comfort in knowing that Kobe and Gigi both knew that they were so deeply loved. We were so incredibly blessed to have them in our lives. I wish they were here with us forever. They were our beautiful blessings taken from us too soon. I’m not sure what our lives hold beyond today, and it’s impossible to imagine life without them. But we wake up each day, trying to keep pushing because Kobe, and our baby girl, Gigi, are shining on us to light the way. Our love for them is endless — and that’s to say, immeasurable. I just wish I could hug them, kiss them and bless them. Have them here with us, forever. Thank you for sharing your joy, your grief and your support with us. We ask that you grant us the respect and privacy we will need to navigate this new reality. To honor our Team Mamba family, the Mamba Sports Foundation has set up the MambaOnThree Fund to help support the other families affected by this tragedy. To donate, please go to MambaOnThree.org. To further Kobe and Gianna’s legacy in youth sports, please visit MambaSportsFoundation.org. Thank you so much for lifting us up in your prayers, and for loving Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri and me. #Mamba #Mambacita #GirlsDad #DaddysGirls #Family ❤️

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu