• |
ide | kryesore

Tension në parlament, deputetët e opozitës bllokojnë foltoren

Arkiva, Lajme, Të fundit

Me tension është shoqëruar fjala e nën kryetarit të Kuvendit Myslim Murrizi sot në seancë plenare, ndërsa seanca u ndërpre për pak caste.


Shkak është bërë reagimi i deputetëve të opozitës, pasi kryesuesja e seancës, deputetja e PS, Vasilika Hysi nuk i ka dhënë fjalën deputetit Myslim Murrizi.


“Nuk më thua ti kur flas, harroje, më jep fjalën,” iu drejtua Murrizi nënkryetares Hysi, e cila në përgjigje kërkoi prej tij të respektojë etikën.

Pas kësaj, deputetë të tjerë të opozitës së re kanë bllokuar foltoren duke penguar foltoren.


9 Comments

  1. Fletore – Foltore – Nevojtore.
    Si parlamentare me fletore duhet te dakortesohemi ne foltore.

  2. He po tani ca do thoni?????Nuk quhet opozite kjo????? Sherr po, interpelance po, votime kunder po. Ca bente me shume opozita para kesaj????? Rradhes tjeter me boje dhe ne veze.

    1. MBASI KANE MARRE 104 VOTA PRO , GJEN TEK TUK EDHE NDONJE QE VOTON KUNDRA ……HALE ESHTE PAK TA QUASH . NE HALE LIROHESH DHE LEHTESOHESH NDERSA NGA KJO STALLE VETEM MENXYRE DHE KAPSLLIK NA JAPIN .

  3. Per cfare e kane bllokuar keta debile foltoren. Cfare problemi kane kur cdo gje e votojne uniform si e kerkon mazhoranca.

  4. Eshte -komdia-qe luajne -Muzhiket[rrizet] ne sy te popullit te djathte ,qe ja ne opozita e ”re”po bllokojme parlamentin ,kur keta -lapangjoze-c’do radhe ngrene kartonin pro shemtirave mavi te mazhorances duke miratuar dhe c’miratuar te gjitha palacolleqet e ketyre bajgave te kesaj qeverie dhe ketyre monstrave ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.