• |
ide | kryesore

Video/ Shikoni çfarë bën portieri i Crystal Palace: vendosi fitoren e Sheffield

Sport, Video

Shefield United është imponuar 1-0 në Londër në përballjen me Crystal Palace, por merita është e gjitha e portierit vendas Vicente Guaita që ka kryer autogolin më qesharak të mundshëm. Në minutën e 58-të, pas një goditje këndi, portieri del i pakontrastuar nga kundërshtarët, por veprimi i tij ka qenë i çekuilibruar, me topin që i shpëton nga duart e që më pas po vetë e fut në portë.Crystal Palace ishte në kërkim të fitores, duke e vënë në pozitë të vështirë United, që është mbrojtur me shumë forca dhe fitoren e ka marrë përmes portierit kundërshtar. Gafa natyrisht që ka tërhequr interesin e të apasionuarve të rrjeteve sociale, që nuk kanë vonuar ta bëjnë Guaita protagonistin absolut të internetit.

Autogoli qesharak on Vidnews.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *