• |
ide | kryesore

Basha: KÇK nuk mund të luftojë KÇK! Rama dhe qeveria e tij janë vetë krimi

Arkiva, Lajme, Të fundit

KÇK nuk mund të luftojë KÇK!”. Ky është mesazhi që Lulzim Basha ka për Edi Ramën dhe qeverinë e tij.


Në ‘Twitter’ Basha, duke marrë shkas nga miratimi i paketës ‘Anti-KÇK’, theksoi se pas 7 vitesh qeverisje, Rama bashkë me këtë qeveri, nuk luftojnë dot krimin, pasi janë pjesë e saj.


Pas 7 vitesh dështim, një gjë është e qartë. Edi Rama dhe qeveria e tij nuk mund të luftojnë krimin dhe korrupsionin sepse ata jane vetë krimi dhe korrupsioni. KÇK nuk mund të luftojë KÇK!”, thuhet në reagimin e Bashës.

30 Comments

 1. Nuk ka shprehje me te goditur se kjoKCK NUK E LUFTON DOT KCK mirpo ka nje problem ” te vogel ” ku ta gjeme besimin ke ty mor shpirt se na e ke ber PD kasht e koqe Ky esht problemi ( me falni per fjalorin) se PD ne shumicen e rasteve po e drejtojne ata qe sna kan len gje pa then deri dje dhe sot pispillose si kaposhi maje plehut

  1. Ajo që më habit me këtë fushatën anti Basha, është që si nuk del ndonjë komentues këtu që të thotë se duhet medoemos që të ikë Rama pasi e ka tepruar me gjithë ato zullume e të provojmë një politikan tjetër të papruvuar.
   Në fakt Basha nuk është ndonjë politikan i paprovuar në pushtet, siç është majtisti Albin Kurti.
   Ai ka drejtuar tre dikastere të qeverisë Berisha dhe në tre dikasteret ka dhënë rezultate të dukëshme.
   A mund të gjeni një ministër apo ish ministër të qeverisë Rama që të ketë pasur rezultatet e Bashës si ministër apo të ketë performancën morale e intelektuale të tij ?
   Por edhe nga opozita e bashkuar, a mund të veçoni ndonjë prej tyre si më të aftë se Basha ?

   1. KJO MENDJE NA KA LENE NE KETE GJENDJE MJERANE . ME MIOPINE TONE GJITHMONE KEMI ZGJEDH TE KEQEN ME TE VOGEL DHE ASNJEHERE ME TE MIRIN. PRANDAJ DUAM NDRYSHIME QE PUSHTETIN TA MARRE NJERIU ME I AFTE DHE AI QE MENDON PER POPULLIN DHE VENDIN E TIJ .

   2. Ne jemi “anti Bashe” sepse e shohim si premise per te ardhmen dhe jo se jemi kundra tij person apo se jemi kundra te djathtes . Ndryshimi qe ti ndoshta nuk sheh eshte se ne duam nje kryeminister per popullin dhe jo nje Rama te ri . Ne duam ndryshime qe te perfundoj njehere e mire kjo maskarade 30 vjeçare .

   3. krimi duhet luftuar ,dhe drejtesia duhet vene,kjo eshte domosdoshmeri,domosdoshmerisht,si frymarrja qe marrim ,krimi luftohet me ligje veprime analiz shkaqesh ,dhe permirsim ligjesh te ndalen shkaqet si burim krimi,kjo eshte formula,dhe I marrim gjerat me rrall ,qe fjalen qe flasim ta vlersojm si ,burim ,dhe vlere qe fjala ka pasqyr punen dhe puna fjalen ne rraport te drejte fjal pun keshtu ne behemi transparent dhe te pagabueshem ,te besueshem dhe vlersuar,dy fjal na kan dal ne shesh si problem fjala krim kriminalizim dhe fjala drejtesi,qe ndalon krimin ,per te paren kemi nje shekull qe ja kemi mesuar emrin ndjer vleren dhe shijuar llimbjen ,nuk e deshiron askush dhe me te spajtohet askush,dalim tek drejtesia,per ket njezeri ngrihet pyetja ,ke ju zoterinj quani drejtesi sepse si te miren si te keqen e krijoj I malli zot, populli deshiron te dijne kujt ju I thoni drejtesi ,se drejtesi ka vetem 1 qe eshte e verteta,qe ka rregullin masen te drejten hakun vlerat dobit plot qartesi gjalleri zgjillje shprese,,siguri paqe shpetim ,po ti shohim natyren e zhvillimeve ,de fakto praktikisht nuk veprohet drejtesia ,bile per 1 shekull ,as qe nuk ka ekzistu nder ne, I ka mbetur vetem emri,ndonse shum eshte folur per te,ne emer te saj,drejtesia ne fjal dhe padrejtesia ne veprim klases politike I solli deshtimin ekzistencial, spak ose do tregojn qe eshte mekanizem ne dobi te popullit duke verefikuar dhe cuar perball drejtesis qe nga idet politikat ,qe po te veprohen kan burim krimi ligjet me dy standarte ,deri tek njerzit veprues te se keqes nese spak do ti verefikojne me rralle gjitha sistemet e organizimit dhe menaxhimit jetes ne vend per te gjetur burimet e krimit dhe ven para pergjegjesis autor dhe actor ,se vetem keshtu luftohet e keqa ne plotika ligje dhe veprime perderi sa arritem pika ekstreme shpopullim krim te organizuar grabitje pronash marrveshje ne kurriz te popullit dhenie koncesionesh marrje borxhesh pa pyt popullin rritje taksash mosmbrojtje prollimi vendas ,duke ndalur krimin ne burim dhe ndeshkuar autoret ,si shkaktar neve ndalojm kriminalizimin e popullsis dhe cdo te keqe tjeter per ekzistencen kombetare nese nuk behet kjo por populli kriminalizohet ne emer te luftes kunder krimit ,burimet e krimit hapur ,arrestimet dhe ndeshkimet ne popull ja kalojn kohes se enver hoxhes disa her kjo eshte formul e deshtuar pa filluar mir tani dhe femija e kupton te miren dhe te keqen ai qe vetes I thot shqiptar kerkon post drejtues le te tregohet me vepra ndryshe durimi ka humbur kudo do quhen tralltare dhe perfundojne ne litare kushdo qe do perpiqet te bejne padrejtesi ndaj popullit askush te mos mendojne se me popullin ilir eshte kollaj te tallesh apo mbash si skllav te lillur gjat ,pse shqiptaret kan marr boten migracion ,per shkaqe globale migracioni nuk zgjat shum dhe sejcili do mesyjne vendin e vet por do tua prishin lojen te gjitheve kur papritur te kthehen 10 deri 15 million ne trojet shqiptare ne token e te pareve me te drejte me nje kuptim dhe culture te gjere ,qe nuk njohin nenshtrimin nuk pranojne mashtrimin dhe nuk lejojne padrejtesin

 2. E SAKT FARE , RAMA ESHTE KRYETARI I KÇK . JAME DAKOTR ME 11: 40 , NDRYSHO , NA JEP BESIM TE QE BEJME KRYEMINISTER O BASHA .

 3. Ata qe dijn te bejn Lekun,pa marre parasysh se ne çfar menyre e kan fituar,gangsterat,mashtruesit,
  çunat e kurvave,jan kandidatet qe duhet te kene prioritet per t’ju bashkangjitur “rilindjes”,keshillonte
  Edvin Escobar D’Rama”eliten” socialiste.Qellimi,transformimi i shqiptareve ne qenie pa taban,ne
  shkerdhata,qe ti mundesonte Kryeminitrit supershkerdhate,te qeverise pa u shqetesuar per standartet
  morale te trasheguara nga baballaret.Kjo propagande imorale,nga Kryeministri qe akuzoi Babain e tij se
  i ka shkerdhyer Gruan,gjen toke pjellore nga ata qe kan po te njejtat probleme.Dhe “rilindasit” e sotem
  qe i shkojn pas kan te tilla probleme,sepse socialistet e vertete jan larguar me koh nga drogaxhiu pevers.
  Te qendrosh indiferent ndaj peversitetit te Kryeministrit,te heshtesh per korupsionin qe ka kapluar çdo
  qelize te Shtetit shqiptare, te heshtesh per Kryeminishtrin qe ndez fitilin e perçarjes ndermjet shqiptareve,
  te heshtesh per Kryeministrin qe behet palë me krimin,per Kryeministrin mashtrues dhe drogaxhi,per
  Kryeministrin e deshtuar ne çdo aspekt…nuk behet më fjale per qytetari apo patriotizem,nocione tashme
  te huaja per “rilindasit”,por per involucion,per metamorfozen e qenies njerzore,per rikthim te saj ne kafsheri,
  ne qenie pa ndergjegje.

  1. Zigur te pershendes . Shkrim i goditur , me shume mllef por me fakte kokforte . Vetem nje sygjerim kisha , djali i Anetes e ka çuar ne katastrof kete vend dhe per kete jame shume dakort . A e din ti qe asnje kryetar partie , qofte edhe e vogel nuk do ndryshime ? Pse? Sepse duan te jene sulltaner ne katundin e tyre ne kurriz te popullit . Ti mendon se Basha do jete me i mire me te tilla kompetenca qe ka kryeministri ? Nuk besoj , thesht po ndryshojme kahe por esenca ngelet po ajo . Prandaj duhet nje zgjidhje emergjente . Si fillim do ishin ndryshimet rrenjesore kushtetuese dhe zgjedhore , te tjerat permiresohen vetvetiu dale nga dale . Dhe per ket duhet ti behet presion edhe te djathtes dhe sidomos Bashes dhe Monikes .

   1. Arb,
    Basha eshte gjysma e te keqes,ndersa Rama eshte e keqja vetë.Deshtimi i protestave
    te studenteve, tregoi se prishja e statukuose ne menyre demokratike ne politike,eshte
    pamundur nga shoqeria civile.Me dhune(rrevolucion)nuk e merr kush persiper,sepse
    aleatet perendimore nuk te pranojn,nuk te njohin.Keshtu qe,alternativa e vetme
    mbetet te zgjedhesh ndermjet dy te keqiave.Un do te doja te shihja ne prove Agron Shehajn,
    por kjo gje,tani per tani eshte e pamundur.Emergjente qe Shqiperia ti shmanget katastrofes,
    eshte largimi i D’Rames,qe ka marrë peng jo vetem PS,por te gjitha institucionet shtetrore.
    Tung.

    1. Keta oligark qe ka djali i anetes a nuk ishin deri dje te sales? Keta bandit te sotemt e djalit te anetes a nuk ishin deri dje te sales ? Ndryshimi vetem eshte se sala ju dha para por jo pushtet ndersa rama para dhe pushtet bashke . Mllefi nuk duhet te na erresoj llogjiken . Kjo zgjidhje qe jep ti eshte behet vetem ne rast emergjence,katastrofe apo paslufte . Por kan kaluar 30 vjet , dhe 30 vjet jane shume prandaj nuk mund te vazhdohet me statusquo . Nese basha nuk do ndryshime atere me mire te rrij ram derisa te piqen kushtet per revolucion. Agron Shehaj do ishte zgjidhja me ideale por me keto rregulla nuk e ve njeri ne krye .

     1. Arbi,
      Kushtet per rrevolucion nuk do te piqen kurre,harroje kete.Nuk ka më rrevolucion,
      por vetem evolucion.Te thash edhe me siper,se statukuoja nuk eshte e mundur te prishet,pa u prishur më parë pakti Rama-Berisha.Politikanet e sotem nuk e prishin,
      shoqeria civile eshte e pafuqishme.Pradaj eshte reale te diskutohet me kushtet e tanishme,ndryshe vetem enderrojm.Mos harro,se ishte Basha qe propozoi Veting per politikanet,kurse Rama e hodhi poshte.Ky eshte ndryshim,kjo tregon se nuk ka fryke
      nga Vetingu,ndersa Rama po,qe per te njejten arsye hodhi poshte edhe testin per drogen.Basha dorzoi mandatin,s’ka më imunitet.megjithate nuk eshte denuar per 21 Janarin dhe per rrugen e kombit!Perse?Sepse rruga e kombit ka pasur tre here kosto
      më te ulet se rruget qe ndertoi Qeveria e”rilindjes”,dhe varianti zyrtare i viktimave te
      21 Janarit, eshte pranuar zyrtarisht nga Rama,qe angazhoi avokatet e Shtetit deri ne Strasburg kunder familjeve te viktimave,nderkoh qe kishte blere gjakun me 2.1 milion euro per kater familjet.Fenomeni Donald Trump tregoi,se oligarket jan nje problem
      kudo.Por ajo qe urrej me shume Ramen,eshte gangsterizimi i Shtetit,qe ka sjelle edhe
      zhberjen e institucioneve.Afro 350 persona te inkriminuar jan larguar nga zyrat shtetrore nen presionin e opozites,fakt qe Basha kerkon te ndryshoje dicka dhe kjo
      nuk eshte pak ne kushtet qe denoncon opozita.Garda Pretoriane te “rilindjes”,
      Lefter Alla,Fatos Tushe.Arben Çuko,Armando Prenga,Tom Doshi,Denar Biba, Mark Frroku,Ilir Ndraxhi,Arben Ndoka,Artur Bushi,Elvis Rroshi,Saimir Tahiri,Fidel Ylli,Paulin Ndreu,Luan Harusha,Fatmir Xhafaj,Jurgis Çyrbja,Rrahman Rraja,Gramoz Ruçi,Taulant Balla,Arben Ahmetaj,DamianGjiknuri,Qazim Sejdini,Vangjush Dako,Arben Keshi,Ymer Lala,Xhemal Qefalia,Robert Aga, Bekim Krashi, Ulsi Manja,Valdrin Pjetri,AgimKajmaku,Mark Babani,Edvin D’Rama,Erion Caligula……

     2. Nuk eshte e vertet Zigur se statusquoja nuk mund te prishet . Me vullnetin dashamires dhe kembenguljen e Bashes statusquoja ndryshohet , biles per kete djali i anetes ka thene se eshte dakort . Perpos asaj qe nuk do te humbas salltanetet e liderit , Basha kerkon zgjedhje te menjehershem prandaj nuk do se ndryshime sepse me ndryshimin e sistemit zgjedhjet mbahen jo me pare se nje vit . Me mire per Bashen (dhe popullin) te behen zgjedhje pas 3 muajsh ku fitorja nuk eshte e sigurt dhe ai rrezikon edhe largimin perfundimtar nga politika apo ndryshimin e sistemit dhe fitoren e sigurt pas nje viti ? me te dyten fitojme te gjithe .
      Asnje nuk ja mohon PD-se vetingun dhe luften kunder krimit dhe krimineleve te pushtetit por ky veting thjesht largoi ca cironka dhe jo ata qe jane fajtoret dhe hajdutet e vertete.
      Une mendoj dhe jam i bindur se ndryshimi i sistemit nuk eshte gjithçka por ama ndez motorin e makinerise se demokracise dhe e bene ate te ece perpara . Si fillim mundet statusquoja , te tjerat vijne vete . Nuk duhet te nxitohemi , mllefi nuk duhet te na erresoj vizionin . Tung

     3. Arb,
      Largimi i gardes së vjeter(çmimin le ta paguajn vete) ,besoj se do te jete pazitiv per
      politiken shqiptare,do te sjelli ndosha edhe ndryshimin e shpejte te statukuose.
      Le te shpresojm.Tung.

     4. Ne çastin qe dua ta mbyll diskutimin se sinqerisht edhe u lodha , ti ma rihap perseri o Zigur . Pikerisht listat e hapura jane ato qe e largojne garden e vjeter . Popullit i ka ardh ne maje te hundes nga po te njejtat fytyea te shpifura . Zigur , prer nje gje duhet te biem dakort , ndryshimi i sistemit eshte domosdoshmeri . Te tjerat jane llafe ne hava , mllef dhe nuk na sjellin asnje te mire . Le tja leme Bashes ne dore qe te vendos . Nese eshte i mençur dhe i zgjuar siç thone di se çte beje , nese syt edhe mendjen e ka vetem per pushtet e dine se çdo pesoje . Gjithe te mirat byrazer .

    2. O ZIGUR TI QEKE SI LUONJA ME MIRE TRE BANDA SE NJE BANDE . PER MENDIMIN TIM GABOHESH . PAS KATER VJETESH PO TI DO THUASH TE NJEJTAT GJERA POR KESAJ HERE PER BASHEN , ESHTE SISTEMI QE PJELL PERBINDESHA O ZIGUR . FIKSOJE NE KOKE , PA NDRYSHIME NUK KA DEMOKRACI DHE MIREQENIE KUSHDO QE TE VIJE SIKUR EDHE AGRON SHEHAJ .

    3. O Ligur!
     Po pse të shkojmë tek vlonjati Agron Shehaj për të cilin edhe unë kam respekt, si një nga gjetjet e goditura të Bashës.
     Po pse të mos kemi “kandidat” për kryeministër Erion Braçen se edhe ky shquhet për elokuencë ?

     1. Jemi mesuar te shohim Ramën ne mes te Ballës dhe Braçes!!!
      Erion Braçe Kryeminister!Nuk eshte keq,do te kete material
      te bollshem per humorin,dhe kjo eshte impuls per ekonomine.

   2. I KE RA PIKES. JA E HOQEM PALLOSHIN E ANETES . PO PASTAJ ÇA FITUM? HAJT NJONI RRIH E Q* HAJT TJETRI PO ASHTU . KU O’ NDRYSHIMI? PO NE E KENA NBYTH

 4. Hipokrizia ne kete vend eshte ne shkalle suprlative . Ai qe solli kriminelet ne parlament , ai qe mafien e vuri te drejtoje shtetin , ai qe krimin e futi ne sistem na del edhe heroi shpetimtar . E habitshme , Sulmon KÇK -n kryetari i saj .

 5. Ne qe marim mundimin te te shkruajm ndonje fjale fale lapsit qe eshte i panshem the se bejme mire me ate pak brendi qe falim por nje gje spo kuptoj mire se qe te ven njerzia te kutit duhet me patjeter ti motivosh jo per ndonje ( lemosh ) sic jane rrogat por per te ber ate te shumpriturin SHTET Dhe kjo kerkon njerez jo servila jo me dy fytyra jo pisa joqe naten te vrasin e diten te sjellin buqeten e luleve Po flasim per brenda llojit se ne krahun tjeter ja kemi len kck keshtu eshte puna i dashur zigur qe femijet tane mos te marin rruget e evropit por te bejne shqiperin se eshte vend i begate por e ka shkretuar kjo famshmja qe ne i quajme politikane por jo ata kan nje emer tjeter Dhe kjo sven nga qielli por duhet shum mund dhe sakrifica

 6. Nje pyetje na gjeni nje politikan Te pa perfolur qe mundet te vi ne pushtet sikur dhe nje forc e Re Te dali ne skenen shqipetare ajo do doi minimalisht 5 deri 8 vjet.dhe 8 vjet rama i bje minus 800 mije njerze me pak .Basha me ramen. Nuk kan asenje Te perbashket ky erdhi ne pushtet me jo konçesione e dha çdo gje me koncesion vetem keto te dyja dhe Rama duhet te largohet menheher

 7. Rama erdhi në politikë nga nën urat e Parisit duke shitur si emigrant ikona të vjedhura.
  (Sëpaku kështu ka deklaruar Fatos Nano që e solli dhe e bëri ministër kulture)
  Basha një jurist i arsimuar në Hollandë, braktisi punën si jurist i OKB në Gjykatën e Hagës me një rrogë shumë të lartë, dhe erdhi në Shqipëri, vëndlindjen e tij për të punuar.
  Para se të vinte në Shqipëri, si jurist ndihmoi për të ngritur ministrinë e drejtësise në Kosovën e pamvarur.
  Si ministër i transporteve, realizoi ndërtimin mbrenda dy viteve të Rrugës së Kombit, si ministër i jashtëm, pati kontributin për pranimin e Shqipërisë në NATO, si ministër i mbrendshëm realizoi heqjen e vizave për shqiptarët në zonën Shengen, në zgjedhjet në bashkinë e Tiranës, ndonëse duke pasur të gjitha mediat kryesore me pronarë biznesmenë ndërtimi më favor të Ramës , fitoi ai.
  Rama në 7 vite kryeministër nuk ka inaguruar asnjë vepër të rëndësishme infrastrukturore publike, as rrugë e as vepra energjitike, jo më që dështoi tërësisht me politikën e tij në integrimin europian por rrezikoi që shqiptarëve tju ndalohej lëvizja e lirë në zonën Shengen. “Merita” më e madhe e qeverisjes së tij, ishte kanabizimi i gjithë Shqipërisë, e rekordi europian i trafikut të drogës. Kapakun e bëmave të tij , ja vuri vetes me pazaret me Vuçiçin për ta kthyer Shqipërin pjesë të Serbisë, gjoja me minishengenin ballkanik e më keq akoma duke injoruar Kosovën. Nuk po shkoj më tej me krahasimet e moralit qytetar e familjar midis Bashës e Ramës
  Si mund të injorohen këto fakte krahasimore për ti bërë njëlloj Bashën me Ramën ?.
  Nuk po zgjatem më tej se janë të shumta “sukseset” e tij të këtij lloji si kryeministër

  1. ASNJENJERI ME DY PARE MEND NE KOKE NUK E KA VENE NE DYSHIM DIFERENCEN MIDIS BASHES DHE RAMES , BILES NUK DUHET KRAHASUAR FARE . POR NDRYSHIMI I SITEMIT DHE NDRYSHIMET QE VIJEN ME PAS JANE NJE DOMOSDOSHMERI . PO NUK ARRITEM TE KUPTOJME KETE ATEHERE JEMI NE NJE LETARGJI TE THELLE DHE GJENDJA JONE DO PERKEQESOHET NGA DEKIKU NE DEKIK .

   1. Jam shume Ok . Pothuajse te njejten gje sapo ja thashe Zigurit . Ndyshimi eshte nje domosdoshmeri per te gjithe ne . Tung

 8. Nese ke ndermend te luftosh krimin o Rama , filloje me prokuroret , gjyqtaret , OPGJ-te dhe punonjesit e KLSH -se . Te gjithe keta jane gjobevenesa te mirefillt . Keta abuzojne ne menyre brutale dhe çeshte me e keqja e te keqeve nuk kane frike fare nga ligji , keta tallin karin me ligjin . Mbasi te kesh eleminuar keta perbindesha , pastaj filloje me politiken .

 9. Ndiqni paranë dhe me siguri do të arrini tek kryeqeveriu që me paratë e padeklaruara arriti të ndertojë Kalanë – Bunker në Surrel. Lëshoni qentë e drogës dhe do të zbuloni se aty bie erë kokainë. Në bodrum mund të gjeni kasaforta gjigande me para. Ndiqni paratë dhe do të zbuloni se në shumë banka do të gjeni para pa farë deri në ishuj shpërndarë. Do t’i gjeni kudo edhe ofshorë. Nuk bëhet saraj as kalaja, qoftë edhe bunkeri me 3000 euro që deklaronte dikur mavria, prandaj , mos u gënjeni se mundet një mister 20% -sh të luftojë korrupsionin, se mundet që kryetari i KÇK-istëve të luftojë pasuritë e fituara në rrugë kriminale, nuk mundet që një drogaxhi i thekur të luftojë drogën, nuk mundet që shefi as polici që bashkëpunon me krimin e organizuar t’i luftojë kriminelët. Kujtoni sa shefa policie kanë ikur në drejtim të paditur dhe dilni me konkluzione të qarta se kush po trumbeton batutën e kthyer në ligj si KÇK. Duan të na gënjejnë,por janë mashtrues profesionistë pa skrupull, pa moral, pa skuqje faqeje. Mjerë ata që janë zhytyr në këtë batak! Mjerë ata që u shkojnë pas! Fundi i turpit dhe dënimi i pret. Çmimi i kësaj maskarade duhet paguar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu