• |
ide | kryesore

Ky është kabineti qeveritar i Albin Kurtit (Emrat)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Albin Kurti e ka bërë propozimin e kabinetit qeveritar me 15 ministri, 2 zëvendëskryeministra dhe 33 zëvendësministra.


Zëvendëskryeministër është propozuar Avdullah Hoti nga LDK-ja.


Zëvendëskryeminsitër i dytë është propozuar Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje.

Këta janë emrat e ministrave:

Anton Quni – Ministër i Mbrojtjes

Lumir Abdixhiku – Ministër për Infrastrukturë

Besian Mustafa – Ministër i Bujqësisë

Hykmete Bajrami –  Ministre për Arsim

Agim Veliu –  Ministër i Brendshëm

Vlora Dumoshi- Ministre për Kulturë, Rini dhe Sport

Ministria e Punëve të Jashtme – Glauk Konjufca

Ministria e Drejtësisë – Albulena Haxhiu

Ministria e Financave dhe Transferve – Besnik Bislimi

Ministria e Ekonomisë – Rozeta Hajdari

Ministria e Shëndetësisë – Arben Vitia

Ministria e Integrimeve Evropiane – Blerim Reka.

Ministre e Administratës – Emilia Rexhepi

Për komunitete e Kthim – Dalitbor Jetvic

Për Zhvillim Rajonal – Ivan Millojevic, raporton Gazeta Express.

1 Comment

  1. Fjalim i jashtezakonshem i Albin Kurtit ne parlament.Shume emocionues. Do Zoti i realizon te gjitha keto premtime, Edhe sikur 30% t’i realizoje do beka mrekullira

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu