• |
ide | kryesore

613 kg kokainë/ Çekaj: Në gjyq të jenë përfaqësues të ambasadës së SHBA dhe të Gjermanisë, po mbrohen trafikantët

Arkiva, Lajme, Të fundit

Shtyhet sërish gjyqi për administratorin e kompanisë ‘Arbi Garden”, Arbër Çekajn. Shkak është bërë mungesa e avokatëve të Armando Pezakut, shoferi i kamionit, brenda të cilit u gjetën 613 kg kokainë.

Mësohet se Çekaj ka kërkuar që në procesin ndaj tij në Gjykatën e Posaçme të ketë përfaqësues të ambasadës së SHBA dhe asaj të Gjermanisë. Nga salla e gjyqit, Çekaj tha se gjyqi ndaj tij është farsë dhe i montuar politikisht.


Të jenë prezent të shohin që gjyqi ndaj meje është farsë, është i motivuar politikisht, është për të mbrojtur trafikantët e vërtetë, për të mbrojtur ata që ndërprenë në mes operacionin policor.” – Mësohet se seanca e radhës është shtyrë për në 19 shkurt.

4 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu