• |
ide | kryesore

Boksierja angleze rrezikon burgun, puthi të dashurën në vend të ndaluar

Paparazzi, Slider

Boksierja lesbike britanike, April Hunter, ka postuar një foto duke u puthur me të dashurën në ishujt Maldive, në mbështetje të të drejtave të grupeve LGBT.

Por, tashmë ajo rrezikon dënim, pasi homoseksualiteti atje është ilegal. Atletja nga Newcastle postoi foton nga pushimet muajin e kaluar, duke komentuar: Këtu është ilegale të jesh ‘gay’ dhe në disa vende myslimane, edhe sot e kësaj dite, çmenduri”.

 Hunter më vonë e ka fshirë foton ndoshta sepse trembet se mund të hasë probleme kukr të kthehet në ishull, ku dënimet për sjellje të tilla përfshijnë deri në tetë vjet burg ose 100 goditje kamxhiku. Sipas raportimeve, grupe ekstremistësh në Maldive e kanë kërcënuar atë në rrjetet sociale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu