• |
ide | kryesore

Vertonghen, paraqitje katastrofike në FA Cup dhe zëvendësim: lot në stol pas ndërrimit

Sport, Video

Në fund ai gjithashtu do të ketë buzëqeshur duke parë rezultatin përfundimtar, por mbrëmja e Jan Vertonghen nuk ishte sigurisht më e mira. Mbrojtësi i Tottenham ishte protagonist në ndeshjen e FA Cup kundër Southampton për shkak të një performance shumë më të ulët se pritej.


Qendra belge e mbrojtjes u zëvendësua në pjesën e dytë dhe, në fund, Spurs tw drejtuar nga José Mourinho arritën të triumfojnë. Por ajo që i bën tabloidët britanikë të flasin, dhe veçanërisht The Sun, është reagimi i lojtarit në momentin e ndryshimit. Vertonghen, pasi pranoi zëvendësimin me një shtrëngim duarsh, u ul në stol duke shpërthyer në lot dhe vendosi duart mbi kokë. Gazeta angleze nënvizon se mbrojtësi duket se është bërë, me shumë mundësi, i vetëdijshëm që ka hyrë në fazën e fundit të karrierës së tij. Në fund të lojës trajneri portugez donte të kalonte këtë moment: “Jam i trishtuar? Unë mendoj se në fund edhe ai ishte i lumtur që fitoi … “.


E ardhmja e belgut mbetet në dyshim. Në fund të sezonit kontrata e tij me Spurs do të përfundojë dhe për momentin, nuk ka asnjë dialog për rinovimin e mundshëm.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *