• |
ide | kryesore

U padit nga Haklajt për shpifje, Gjykata e Tiranës pushon padinë kundër Sali Berishës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka vendosur të pushojë padinë penale për shpifje ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha të ngritur nga familja Haklaj.

Vendimi është marrë në muajin dhjetor 2019 nga gjyqtari Gerd Hoxha.

Muharrem Haklaj, Aishe Haklaj (Basha) dhe Zylfie Haklaj, kishin paditur në gjykatë Sali Berishën, për akuzën e shpifjes, por kjo padi tashmë është pushuar me argumentin se nuk ishte paraqitur në seancë gjyqësore, avokati mbrojtës i familjes Haklaj.

5 Comments

 1. Pse po nuk u paraqit avokati i haklajve , mbyllet ceshtja kunder te akuzuarit ?
  Une e di se shtyhet seanca per nje here tjeter. ( keshtu esthe bere gjithmone) .
  Sa here kane qene avokatet me raport mjeksor , nuk jane mbyllur ceshtjet gjyqesore.
  E zeme se avokatin e bllokuan ne trafik dhe nuk erdhi dot, cfare ??? pushohet ceshtja gjyqesore ?
  Keshtu qe te gjithe te akuzuarit , mjaftojne te ‘bllokojne’ avokatin e pales tjeter dhe shpetojne.

  Cudira po degjojme.

 2. Mafja e Saliut mbetet akoma aktive.
  Nuk do te kete qetesi Shqiperia po nuk i tregoi vendin Saliut dhe bandave krimiele rreth tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu