• |
ide | kryesore

Kur Sandër Lleshaj nderonte Arben Imamin (FOTO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Fotografi Feliks Bilani, ka postuar sot në faqen e tij ne Facebook, disa foto kur Sandër Lleshaj, në atë kohë, gjeneral në Ministrinë e Mbrojtjes, nderonte Ministrin, Arben Imami. Me siguri, kjo ka qënë pjesë e punës dhe e kodit të ushtarakut, që të nderojë eprorin civil, megjithatë, sërish këto foto të bëjnë përshtypje, duke marrë parasysh profilin e sotëm të Lleshajt, që është shfaqur jo pak arrogant dhe kundërshtar i fortë politik i PD. Pikërisht, fakti se ishte ende gjeneral me gradë, u bë pengesë për dekretimin e tij nga Presidenti Meta, kur u propozua nga Rama si Ministër i Brendshëm. Dekretim që ndodhi, pasi Lleshaj u lirua nga detyra e gjeneralit.13 Comments

  1. Kjo nuk eshte -dallkaukllek-por -Karagjozllek-i Sander LESHIT tani i duket vetja i forte ,i plotfuqishemsepse eshte kthyer ne indetitet.Atehere rrinte si qen i rrahur ,si mace e lagur ,por nuk ka faj, sepse nuk e zhduken nga gjeneral-lleku si qen te zgjebosur.

  2. Ore qe ka nderuar ministrin e kohes , kji eshte protokoll. Po qe eshte budalla thuaj . Arroganca tek njerazit e zgjuar edhe tolerohet , po te ky behet e padurueshme. Dhe te mendosh , qe na e serviren si njeri te ditur e me shume kulture.

  3. Ni pune e kom vertetu se per me ardh ne pushtet sidomos ne shqiperi duhet te jesh servil, hajn, pa karakter, genjeshtar, mos te kesh kurgja njerzore,..! Sot dul ni shkrim ne mediat kosovare se bombat me gas lotsjelles u huazun ne kosove, Leshi rrente jan sali berishes…!!!

      1. O i paemer te futsha karin ne goje o debil. Lexo komentet qe bej para se te flasesh. Une sjam as mavi as me ps. Por quhet te jesh ne detyre o idiot.

  4. Eshte protokoll zyrtar jo servilizem. Eshte procedure edhe ngritja e dores edhe qendrimi drejt ndaj dikujt qe ka detyre me te larte, sepse eshte ushtarak. Servilizem eshte lali eri qe ju perkul dikur Ilir Metes dhe desh puthi token nga perkulja e trupit te tij elastik. Mos i ngaterro gjerat o koqe.

  5. Kjo eshte respektim i institucionit pavaresisht ngjyres politike. Kjo eshte pergjegjesi ne detyre. Ky eshte emancipim.
    Ka ca kafshe qe nuk e kuptojne sepse frymezohen nga Mul idioti qe tregon forcen me policat e thjeshte ne detyre. Me kete nivel do mbeten perjetesisht ne opozite… jashte Parlamwntit, kuptohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu