• |
ide | kryesore

Burri më i vjetër në botë tregon sekretin e jetëgjatësisë

Paparazzi, Slider

Chitetsu Watanabe është shpallur si ‘burri më i vjetër në botë’ nga Libri i Rekordeve Botërore “Guinness”. Watanabe mbush plot 113 vjeç muajin e ardhshëm dhe ka ndarë me të gjithë sekretin e jetëgjatësisë.


Ai ka rrëfyer se nuk zemërohet asnjëherë me njerëzit dhe pikërisht kjo mënyrë jetese ka bërë që Watanabe të kalojë një shekull jetë. I moshuari jeton në Japoni, ndërsa mësohet se për shumë vite gjatë rinisë ka punuar në një kompani për prodhimin e sheqerit. Në vitin 1944, Watanabe ka marrë pjesë në Luftën e Dytë Botërore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu