• |
ide | kryesore

Rama degradon në emision/ Klod Lala: “Ti je shtati pyll e mendja fyell”

Të fundit

Fevziu i ka vënë Edi Ramës përballë panelin që meriton. Kryeministri i ftuar në emisionin “Opinion”, e ka harxhuar më shumë se gjysmën e kohës duke u zënë me gazetarët. Ai nuk ka reshtur se ofenduari dialoguesit të cilët në pjesën më të madhe ia kanë kthyer me të njëjtën monedhë. Ja nje episod…kur Kodiana Lala i tregon foton e tij me nje kriminel

Edi Rama: Do të jap përgjigje, por ti do ta mbyllësh gojën kur flas unë, se ti paske problem me frenat.

Klodiana Lala: Shtati pyll e mendja fyell… Mund të na japësh shpjegime kryeministër, se përse je fotografuar me një eksponent të krimit të organizuar?

Edi Rama: Ky ishte shpjegimi, e dhashë, të pëlqen mirë, stë pëlqen..

Kjo foto shkaktoi debate të forta në emisionin “Opinion” midis kreut të qeverisë dhe gazetares Klodiana Lala, debat i cili u shoqërua edhe me fyerje.

Debati:

Klodiana Lala: Zotri a ishit ju në dijeni për rrezikshmërinë e këtij personi që sipas policisë ka prirje të theksuara kriminale? OFL deklaroi se ka drejtuar një bandë dhe ka urdhëruar vrasje!

Edi Rama: Jo! Nuk isha i informuar. Kam bërë edhe një foto tjetër shumë vite më parë dhe e kishin vënë në mur.

Lala: Keni bërë takimet e Partisë Socialiste. Keni bërë takimet në pronën e një personi që konsiderohet si një nga krerët e bandave në Elbasan. Jeni shoqëruar nga njerëz që kanë informacion për qytetin.

Rama: Punët e policisë janë të policisë, punët e Partisë Socialiste janë të Partisë Socialiste.

Lala: Por policia ka për detyrë të ruaj edhe kryeministrin.

Rama: Kishte hall mos më vrisnin tek ai hoteli?

Lala: Ky zotëria këtu, i keni çuar një formular, atë vajzën simpatike me syze dhe kapele. Mos më ironizo, mos më intimido.

Rama: Ti po më intimidon mua me nivelin rrazotera të komunikimit.

Lala: Më lër të rendis faktet dhe mund të intimidoni sa të doni por faktet nuk i intimidoni dot. Zotërisë i keni dërguar një letër për të deklaruar pasurinë. Sipas Policisë së Shtetit ky zotëria duhet të ishte prapa hekurave. Do të duhet të ishin zbardhur atentatet sepse i ka mbijetuar dy atentateve dhe të vrarëve brenda familjes së tij. Po e trajtonin këtë historinë e OFL si akt normativ, i cili është antikushtetues. Por, nuk dua t’i hyj kësaj.

Rama: Mos i hyr fare se qenke tap-topi në këtë pjesë, merru me fushën.

Lala: Ke shkuar në pronën e një krimineli.

Rama: E para e punës, mësohu që kur më drejtohesh mua, meqë pretendon se je e fushës…

Lala: Nuk pretendoj, kam arsimimin përkatës.

Rama: Unë qahesha nga Mark Marku, po kjo qenka… Qetësohu! Unë do merrem me çfarë të dua unë. Ke 10 minuta që flet përçart. Rrr..rr..kur ndalon!

Fevziu ngre zërin: O Klodi, mos i ndërhy se merret me ty dhe të merr kohë. Lëre mos i ndërhyj se merret me ty dhe ikën 40 minuta.

Lala: Mund të na japësh përgjigje?

Rama: Unë do të jap përgjigje kur t’i të mbyllësh gojën dhe të flasë unë. Se ti paske problem me frenat.

Lala: E ke parasysh atë shprehjen popullore; Shtati pyll dhe mendja fyll!

Rama: Sa i përket fotografisë nuk kam asnjë pishman. Nuk kanë lidhje fare këto gjëra. Unë dal në hollin e një hoteli dhe vjen dikush dhe unë bëj. Unë futem kudo

40 Comments

  1. Ky fyelli eshte psikopat komplet. Te themi psh, Merkel ose Macron ne foto me nje kriminel, vrases. E merrni me mend cbehet ne ato vende?? Trudeau ne Kanada mezi fitoi, e pse ? Per nje foto! Kur kishte qene mesues, ne Halloween e kishte bere fytyren e zeze, si zezak. 20 vjet me vone i thone Racist, Diskriminues. Doli biri botes, tha me falni, edhe pse tha ne kohen qe ndodhi as e kisha ne mend me u marr me politike. Por sot, mendoj se kam bere gabim!
   Tani se mos prisni te thoj me fal ay fyelli? Pirth pirth i thone kesaj pune. Me vjen keq per lleshin se do i fusi na nje zeke pas emosionit….

 1. Titull qe nuk i pershtatet realitetit. Kur ka qene ndonjehere “i graduar” ky kryeminister? Znj. Lala beri nje gabim trashanik kur e quajti personin ne foto kriminel, pasi ne eshte i tille ose jo e nuk e vendosin as gazetaret dhe as OFL, kete e vendos vetem gjykata me nje vendim te formes se prere. Pyetja duhej te shtrohej ne kete menyre: Pse kryeministri beri nje deklarate te eger ne parlament kunder nipit te ketij personi dhe gjyqtarit qe e liroi, nderkohe qe vete shkonte e bente foto me kete person ne resortin e tij? Gjithsesi, nese shpesh kam patur antipati per Fevziun qe e therristr kryeministrin ne Opinion duke i bere nje sherbim te madh, sot ndodhi e kunderta, sherbimi iu be publikut duke e shfaqur lakuriq kete njeri para te gjithe shqiptareve. Pamvaresisht se si do shkojne gjerat, sonte te gjitheve, flas per ata qe kane dy para mend ne koke, iu be e qarte se pse vendi ndodhet ne kete derexhe. Per te mos bere me deme, ky duhet mbyllur ne karantine si ne Wuhan.

 2. Lala me ate fytyren prej kali, beri po te njejten gje edhe disa jave me pare ne nje emision tjeter. Ajo sic edhe Fevziu e shume anal iste te tjere, mendojne se duke u sjell si jevg i bregut tlumit te profilon si anal ist te vendosur e elitar.
  Kafshe qe mburen me diploma e dekorata, po qe nuk dine te artikulojne nje fjali. Kafshe me koken bosh qe nuk dine asgje.
  Per te ardhur keq qe keto produkte kafsherore te transicionit shqiptar u jepet hapesire ne media dhe influencojne pjesen injorante te publikut shqiptar. Kafsheria vazhdon me kalemxhinjte e ketushem dhe ….. njera dore lan tjetren

  1. Sikur kjo të ishte e vërtetë atëhere të gjithë do ishim duke jetuar të lumtur. Por, fatkeqësisht i vërtetë është ky KM që e ka degraduar vëndin tonë në këtë farë gjëndjeje, dhe Shqipërinë në kolaps demografik e ekonomik.

   P.S. Zbato rregullat drejtëshkimore zotëri sepse je për të ardhur keq.

 3. BRAVO KLODI ,GAZETARJA ME E MIRE NE SHQIPËRI,IMAGJINOJE MIRA KAZHANI ,ENI VASILIN ,ANILA BASHEN HAHA DO TI LEPIHSHIN EDI RAMES SI KURVA MUTI,NJE GJE ESHTE GARANT QE NESER YMER GELBAZA KELLIRA DHE CARLO BOLJA BOLINO DO TA SULMOJN SI ZAGAR KURVASH KLODI LALEN ,ASHTU SI E SULMOJN FATOS LUBONJEN ,YMER GELBAZA

 4. Nuk e di nese gjendet nje tjeter gazetare ne bote qe te jete fycke nga mendja dhe sorre nga surrati sikur te jete e bija e Fernandelit.

  1. Nuk kemi nevoje te te shajme se eshte FAKT qe ti je komentues i mjere me pagese dhe po ashtu eshte FAKT qe prej mese 10 brezash farefisi jot eshte i shkerdhyer qe nga koha e sulltan Muratit te II.

  1. Lala e ka turirin si kali, POR NIPI I BABAPILOS DHE CUNI I KRISTAQIT TA KA FUTUR KARIN DERI NE FYT MOR MORR I KUQ BOLSHEVIK!

 5. Lala nje delirante qe edhe atentatin e saj e prodhoi vet , vetem per te bere buje, Rama nuk mund te jete pjese e nje tufe gazetaresh qe vetem shohin zi kudo, hapu dhe kur flet Lala… kodra pas bregut, vet pyet e vet vendos, i ka ikur truri nga ajo pak kafke qe ka! Mund te them qe ai u nxitua me Iljazajn , por ketyre pacaureve te PD mire jua beri, ku niveli i Rames per ta pyetur keta, madje edhe Fezviu ha ha … ka mbaru misionin!

  1. Po ti Ana kush je qe na jep mend para tastieres dhe PC qe eshte paguar me taksat tona dhe qe firmos ne bordero dhe merr page nga taksat tona ne menyre te paligjshme, o komentues/e i/e mjere me pagese. edhe ju do jepni llogari !IP dhe Macadresat e PC jane regjistruar dhe kur te mblidhni plackat dhe te zbrasni zyrat do jepni llogari se cfare pune reale keni bere gjithe keto vjet qe i keni qire robt tastieres duke helmuar mendjet e shqiptareve, nderkohe qe ne pershkrimin e emerimit te punes keni tjeter gje!
   do i ktheni leket 1 me 1 dhe shefat tuaj qe ju kane marre ne pune dhe ju kane pasur ne varesi si pergjegjesi per tju kontrolluar punen do rrasen brenda per shperdorim detyre !!

 6. Km gomari plak thinjosh e kishte pir mallin me shumic, gazetaret bravo bravo per kurajon dhe guximin, ky maskara km mendon se i di te gjitha dhe eshte mbi te gjith, me palaqo km vendi yne s ka pasur dhe s do ket me kete qelbesir qe qelbi ballkanin dhe evropen,

 7. Ky duhet izoluar sa me pare , niveli i marrezise se ktij qeka e pamatshme . Per surreter te tille si i gjati ine duhet rihapur edhe nje here Alkatraci .

 8. Bravo Lala. Hoxha. Rakipi. Fevziu. U treguat gjysem gazetar e bete 2 her per mjell ramen.. pjesa e par rama ua hodhi duke ekspozuar makinen e vllajt .pro me pase vertet BRAVO

 9. Ndersa argumentet e Rames ishin vetem ofendime dhe fyerje per gazetaret. Cuditem si nuk cohen keta gazetaret dhe ta lene ne mes debatin me ket njeri?! Ndoshta para se te dalin bejne nje marreveshje midis tyre dhe ne ne ekran shifim teater. Se nuk mund te durohet ky.

 10. ME KA BERE KRENAR MBREME KLODIANA LALA ,NJE GAZETARE SHUME E INFORMUAR DHE SHUME TRIME, IMAGJINOJE SI TE ISHTE MIRA KAZHANI APO RUDINA XHUNGA DHE ENI VASILI ,DO TE LIPIHISHIN EDI RAMES SI KURVA LESHI, PASTAJ MOS TE FLASIM PER YMER GELBAZEN ,CARLO BOLEN BOLINO ,SOKOL SKYP-n,ALBAN DUDUSHIN E SKENDER KURVA MINXHOZIN

 11. Nje lab bythe aty lart trash zerin e thot edo vella po cfar ka te bej I biri I kristaqit me laberin o te qi fsha ne byth tyj e edvinen o bir spiuni

 12. Ceshtja eshte qe Kryeministri qe kemi eshte nje fatekeqesi e madhe per shqipetaret. Kete e dime prej kohesh. Problemi qe shikoj une eshte lidhur me ato gazetari amatoreske qe perballet me te. Duke filluar me Fevziun, qe nxjerr foto pa lidhje ku duket qe nuk i njeh personazhet ne foto, jep deklarata per emrat e tyre dhe pastaj terhiqet pa piken e turpit kur te ftuarit e tij e kundershtojne. Aspak profesionale. E njejta gje me ate te panorames. E blinduar e pa blinduar, u nderruan rolet, nje gazetar qe po justifikonte mbronte punen e tij para kryeministrit

 13. Kam ndigju nji barcilet nga shkodrant ketu ku jetoj kur ky kryminister paska shku ne shkoder paskapyt nji plak he plako qfar flasin per mu.Plaku i ka than per ty skam nigju shum por nanen e grun sta hekin gojet

 14. “Unë e kam e do ta kem mik Gjushin edhe kur ai të jetë në burg”
  “Nuk mund të më imponojë mua se çfarë morali duhet të kem, Departamenti amerikan i shtetit”
  “Më kontrolloni xhepat e do të shifni se në to unë nuk kam asnjë qindarkë” ?????????????
  “Unë nuk do tju pyes ju se me cilin bandit takohem e në cilin qenef bëj mbledhjet e PS”.
  “SHSHSHSHSHSHT….mbylle gojën ti se po flet me një kryeministër” ???????

  A nuk mjaftojnë vetëm këto “batuta” rrugaçërore të dy metroshit për ta quajtur mëndje fyell ?

 15. ca pret nga lala provincialja qe cdo sekonde nderpret se ashtu i duket vetja interesante. inferiore der ne qelize. ndaj i ka dhene zoti ate surrat te shemtuar

 16. Aktori dhe aktrucat rreth e rrotull me sa po shof nga surrati i kryetarit te popullit te perfaqsuar denjsisht ku pasqyra e popullit eshte kryetari i vet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu