• |
ide | kryesore

Rama sherr me gazetarët në Opinion, Fevziu fut reklamat

Lajme, Të fundit

Ka qenë një debat aspak i qetë ai i kryeministrit Edi Rama me gazetarët në studion e emisionit Opinion. Kreu i qeverisë është përplasur me gazetarët e ftuar në studio Klodiana Lala, Artan Hoxha, Robert Rakipllari dhe Ervis Iljazaj. Kryeministri duket se e ka pasur të qëllimshme harxhimin e kohës me gazetarët në studio dhe jo me thelbin e temave që diskutoheshin.

Fillimisht Rama u kap me Rakipllarin, që drejton gazetën Panorama duke dhënë leksione gazetarie për çështjen e makinës “së blinduar” të të vëllait. Më pas injoroi gazetarin Iljazaj për të cilin tha se nuk e njihte fare dhe u përplas ashpër me gazetarët Artan Hoxha dhe Klodiana Lala. Kur kishte kaluar 1 orë nga emisioni dhe Rama nuk po jepte asnjë përgjigje, moderatori Blendi Fevziu u detyrua të fuste reklamat. ©LAPSI.al


21 Comments

 1. Ne fakt Rama duhet te kishte pyetur Shkullakun se ne cilen ane ta beje shurren ose te merrte nje tave me byrek dhe tja conte Fevzos.

 2. Po cfare prisni te thote? Ka ndonje arritje ne keto 7 vite qe Rama qeveris? Ju kujtonibse ai nuk e di qellimin e vertete te OFL te krijuar nga ai vete, megjithese cdo vit proklamon me te madhe arritjet e policise ne lufte kunder krimit? Ai ka shkuar ne emesion sot qe te fitoje ca pike duke mos thene asgje, por me sa duket kjo po i kthehet ne boomerang sepse as “asgjene” nuk po eshte ne gjendje ta thote. Kulmin e arriti me justifikimin qe dha per Dakon, flas per ato pak minuta qe arrita ta ndjek. Nese perpara te pakten dinte te genjente, krahasoni cdo gje qe ka thene me realitetin, sot edhe genjeshtra e ka tradhetuar sepse e ka pare qe po mundohet ta mashtroje edhe ate.

 3. Psikopati, kur s’ka argument, merret me gjoja shpifjet e gazetareve.
  Obsesivo-konvulsiv! (Per ata qe e kuptojne diagnozen)

 4. Ja shpellkaret e zakonshem te salihut,per cilet gazekare flisni ju lakuriqet kinez qe thone po ato fjale qe thote gazi i geive te pd qe makina eshte e blinduar i sfidoje ta shikojne sa e blinduar eshte as kete nuk e bejne dot por kane qef te grin sallat,por rama nuk eshte salihu qe te fuste plumbin dhe ju gazekaret hanit mut prej frikes

  1. Në fakt hallin më të madh nga gjithë shqiptarët, e paske ti që në çdo koment përmend “shpellk….t”.
   Por çfarë ke dashur o lumëmadh që të futesh në ndonjë shpellë vetëm e të të përfhunojnë “shpellarët” ?
   Bëj si bëj e me ndihmën e policisë se Ramës, na zbulo sëpaku nja dy prej atyre “shpellarëve” që të paskan dëmtuar kaq keq, e të jeshi i sigurtë se të gjithë do të vijnë ty në ndihmë si “viktimë”

 5. Ky ska faj mor daj. Deri sa shumica e votuesve “barngrenes” qe “nuk duan as buke, as drita as uje por vetem shoket socialiste mos te zihen” ,ta duan veten me shume se partine, ky do dale ne pension si kryeminister. Nje kryeminister komplet adoleshent i vonuar.

 6. A I lejohet nje k/ministri shqiptar te udhetoje me biciklete apo me patina?
  Nqs Po duhen te jene te blinduara apo te vjedhura apo te blera nga kompanite e specializuara nderkombetare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu