• |
ide | kryesore

Seanca e Kuvendit të Kosovës nis me këngën e Nexhmije Pagarushës

Paparazzi, Slider

Seanca e Kuvendit të Kosovës gjatë ditës së sotme ka filluar me këngën “Baresha” të ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha.

Kjo u bë në nderim të bilbilit të Kosovës, e cila ka ndërruar jetë të premten e javës së kaluar.


“Në nderim të Nexhmije Pagarushës sot do të ja fillojmë seancës me zërin e saj, me njërën nga perlat e muzikës më të bukur shqipe”, deklaroi kryeparlamentarja në nisje të seancës.

Në rend dite është themelimi dhe funksionalizimi i komisioneve parlamentare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu