• |
ide | kryesore

Jeff Bezos blen shtëpinë më të shtrenjtë në Los Angeles

Paparazzi, Slider

Themeluesi i “Amazon”, Jeff Bezos ka blerë një rezidencë të Beverly Hills, nga David Geffen.

Njeriu më i pasur në botë thuhet se ka paguar 165 milion dollarë për pronën, e njohur si Warner Estate, që do ta bënte atë shtëpinë më të shtrenjtë në zonën e Los Angeles.


Rekordin e mëparshëm e kishte shefi ekzekutiv i Fox Corporation, Lachlan Murdoch, me 150 milion dollarë. Warner Estate me 9.4 hektarë u ndërtua në vitin 1937, dhe është e pajisur me tarraca të mëdha, kopshte, shtëpi për mysafirë, një fushë tenisi dhe një fushë golfi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu