• |
ide | kryesore

OFL iu çon kërkesën 2 ‘të fortëve’ në Elbasan: Deklaroni pasurinë për 48 orë!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar kërkesë për të deklaruar pasurinë dy personave në Elbasan, të dënuar më parë për trafik narkotikësh në Angli.

Bëhet fjalë për shtetasit Kreshnik Mujën dhe shtetasin E.SH., të dy nga Elbasani dhe të dy ish-të dënuar. Këta persona kanë 48 orë kohë të dorëzojnë formularët e deklarimit të pasurisë.

NJOFTIMI I OFL 

Në zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL vijon intensivisht punën për kryerjen e veprimeve komplekse, në bashkëpunim me strukturat e tjera të Policisë së Shtetit.

Në kuadër të Aktit Normativ nr. 1, datë 31.01.2020, OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të pasurisë, shtetasve:

– K. M., me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

– E. SH, me banim në Elbasan, i dënuar në Angli për trafik të lëndëve narkotike;

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së, të cilat do t’i dërgohen SPAK-ut, për verime të mëtejshme.

OFL bën me dije se të gjithë personat që iu është dërguar kërkesa me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, i kanë plotësuar formularët dhe i kanë dorëzuar pranë OFL-së, e cila ka vijuar me procedurat, sipas përcaktimit në aktin normativ nr. 1 , të datës 31 janar 2020.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe operacionet ekzekutive që do të kryejë.

1 Comment

  1. “I forti” i Elbasanit K.M. eshte vetem 20 vjec! Denuar per kanabis ne Angli para 2 vjetesh!
    E paskan kapur nje merluc te rrezikshem ne Oqeanin Paqesor!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu