• |
ide | kryesore

Seriali “The Crown” rikrijon skenën ikonike dhe fustnin e Princeshë Dianës

Paparazzi, Slider

Emma Corrin, e cila luan Princeshën Diana në sezonin e 4-të teë “The Crown”, ka rikrijuar skenën ikonike të udhëtimin të saj në 1989 në New York City. Aktorja është parë së fundmi në xhirime në Manchester, Angli, dhe sheshxhirimi u shndërrua në pamje të New York City. Ajo ishte e veshur me fustanin e rikrijuar mbretëror me rruaza që ajo veshi në një gala bamirësie në Akademinë e Muzikës në Brooklyn në shkurt të vitit 1989. Në këtë ngjarje, Princesha e Wales e ndoqi Operën Kombëtare të Wales duke interpretuar “Falstaff” të Verdi-it, sipas New York Times.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu