• |
ide | kryesore

Tërmeti, Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro

Lajme, Të fundit

Holanda do ti dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Kjo u konfirmua nga ministri i Jashtëm holandez Stef Blok, por që do behet e ditur edhe gjate konferences së donatorëve.

“Tërmeti shkatërrues që goditi Shqipërinë vitin e kaluar na tronditi të gjithëve. Kam parë pamje të dëmeve, ndërsa Kryeministri Rama dhe kolegu im Cakaj më kanë treguar histori që të thyenin zemrën për qytetarët shqiptarë që ranë viktimë e kësaj fatkeqësie. Vendet e Ulëta janë të përkushtuara fort që të ndihmojnë Shqipërinë në përpjekjet për rindërtim. Në solidaritet me popullin shqiptar Vendet e ulëta do të dhurojnë 3 milionë euro për rindërtimin”, tha Blok.

 

9 Comments

  1. 3 milione € nga Holanda, shumë shifër qesharake.. 10 fish me pak se ç’pritej nga shtet i këtij kalibri! I fusni në bythë

  2. Shikoji kur vijne turista ne shqiperi keta kurvat e holandes … shkojne me kilometra per te blere birren me te lire qe eshte 30 lek me lire nga me e lira. Populli me bythqir ne europe. As autokton, as gjermanik, as anglosakson, as nomad, vetem bythqira serash…..populli me omgj ne bote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu