• |
ide | kryesore

Videoskandali / Tërhiqet nga gara kandidati i presidentit Makron për Parisin

Arkiva, Kryesore, Lajme

Një video e shpërndarë që prej së enjtes në darkë me masturbim. Mashkulli që duket aty i dërgonte një vajze të re që nuk ishte bashkëshortja e tij pamje të penisit të vet në gjendje erektive pasi kjo e fundit i ka dërguar më parë foto të sajat nudo. Por këto filmime që qarkullojnë në rrjetet sociale dhe në një faqe periferike franceze, kanë shkaktuar një tërmet të vërtetë politik në Francë. Sepse bëhet fjalë për Benjamin Griveaux (djathtas ne foton lart), që është njëkohësisht edhe kandidati i partisë LRM të presidentit Macron për zgjedhket lokale të Parisit.

Menjëherë pasi ato kanë filluar të qarkullojnë Benjamin Griveaux, anulloi të gjitha intervistat e planifikuara të ditës dhe vetëm më pas shpalli edhe tërheqjen e tij nga gara për të fituar kryeqytetin.

Në fakt gjithçka duket sikur nul ka formën e skandalit ligjor. Marëdhënia mes vajzës së re dhe politikanit francez duket një marëdhënie konsensuale. videot e organit të tij mashkullor që i dërgon partneres nuk janë as një provokim as një ngacmim seksual.

Résultat de recherche d'images pour "benjamin Griveaux masturbation"

Por kjo nuk e ka ndaluar aktivistin rus, Piotr Pavlenski, i njohur për veprimet e tij simbolike dhe që botoi i pari këtë skandal të thotë se kjo nxjerr fytyrën e dyfishtë të politikanëve. Në shumë raste Griveaux kishte shprehur publikisht devocionin ndaj familjes së tij.

E çuditshme është se faqja ëëë.pornopolitique.com, të cilën Lapsi.al e shikoi, ku u botua videoja është hapur vetëm pak kohë më parë dhe ka zbuluar vetëm këtë skandal. Ajo që ende nuk dihet është snëse ajo është krijuar me qëllimin e vetëm për të shkatërruar kandidatin e partisë së Macron.

Ndryshe nga sa ndodh në Shqipëri, asnjë nga mediat kryesore franceze që raportojnë për ngjarjen, jo vetëm nuk i kanë transmetuar pamjet e turpshme, por më tej akoma ato nuk japin as emrin e faqes që i ka botuar për të mos i bërë jehonë asaj dhe për të mos shtuar kuriozitetin e publikut për të.

©Lapsi.al

 

3 Comments

  1. ”””””” Ndryshe nga sa ndodh në Shqipëri, asnjë nga mediat kryesore franceze që raportojnë për ngjarjen, jo vetëm nuk i kanë transmetuar pamjet e turpshme, por më tej akoma ato nuk japin as emrin e faqes që i ka botuar për të mos i bërë jehonë asaj dhe për të mos shtuar kuriozitetin e publikut për të.”””””’

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu