• |
ide | kryesore

Albin Kurti: Nuk jam takuar me Vuçiç

Lajme, Të fundit

Kryeministri Albin Kurti deklaroi se nuk është takuar me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Ata kanë qenë të ftuar në një tryezë të rrumbullakët nga udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor.

Presidenti Serb deklaroi se është takuar me Kurtin dhe e ka cilësuar debatin si të “ashpër”.

Por ai nuk ka pranuar të nxerrë detaje nga takimi me dyer të mbyllura. Megjithatë Kurti pranoi se ka pasur tensione në tryezën e rrumbullakët.

“Vuçiç ndjeu shumë presion për shkak të asaj që thashë ndaj ai reagoi me nervozizëm.”, tha Kurti.

2 Comments

  1. Te lumte Albino qe ja paske dhi.Hsjde tako Meten e Salen se ta do ti zjidhin problemet,sic e hengri Ramush idioti do ta hash dhe ti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu