• |
ide | kryesore

Vritet një zyrtar i infektuar me coroavirus në Korenë e Veriut, rrezikonte përhapjen e sëmundjes në vend

Planet

Një zyrtar tregtar nga Korea e Veriut ishte izoluar në një karantinë pas një udhëtimi në Kinë, epiqendrën e Koronavirusit. Së fundmi mediat e huaja kanë bërë të ditur se ai është ekzekutuar dhe shkak është bërë frika nga virusi. Zyrtari kishte shkuar në një banjo publike, ndërkohë që duhet të qëndronte në izolim, dhe menjëherë është arrestuar dhe qëlluar pasi ka rrezikuar përhapjen e Koronavirusit.Në Korenë e Veriut ende nuk ka raste të infektuara por shteti po merr masa drastike ndaj njerëzve që mund ta përhapin.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu