• |
ide | kryesore

Basha takon ish-pronarët: PD ka detyrime ndaj jush

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot një takim me disa përfaqësues të familjeve pronare të Tiranës në selinë blu. Më një postim në mediat sociale, Basha ka postuar foton nga takimi dhe shkruan se PD e ka “detyrim të pashlyer t’i japë zgjidhje problemit të pronave”, duke u bërë një premtim publik atyre.

“Sonte në mbrëmje prita për një bashkëbisedim të hapur disa përfaqësues të familjeve pronare të Tiranës. PD ka detyrimin e pashlyer ti japë zgjidhjen e munguar dhe përfundimtare problemit të pronarëve, dhe unë jam personalisht i angazhuar për ta bërë atë realitet”, – shkruan Basha.

10 Comments

 1. Tani pas 30 vjetesh u kujtuat ju per ish-pronaret ? Sa here ju duhen vota i therrisni, i genjeni prap dhe ju merrni votat.
  Habitem si ka akoma njerez qe shkojne ne keto takime.

 2. Kulmi poshtersise.
  Ish pronaret si asnje klase tjeter kane vuajt ne kurriz regjimin komunist. Si asnje klase tjeter ishin mbeshtetesit e se djathtes shqiptare, lexo ketu PD.
  Cfare moren ne kembim? Vjedhje, rrumpalle, korrupsion.
  PDja si perfaqesuese e se djathtes, shkelmoi tamam shtyllat ku mbeshtetet e djathta. Jo vetem pronat qe u vodhen nga barbare te zbritur nga mali, po edhe ligji i Gjin Gonit, familja e gocave te semaforeve, feja e mullaheve te shkretetires.
  Kamarieri rinasit deri dje ishte avokati i prones se vjedhur te Astiri, tani kujtohet per pronaret.

 3. O ju vampirat e ps te pakten basha po kerkon falje per ate qe sberi PD se po te jete per kete ismail qemalin tuaj jo prona qe sdo marrin por dhe puplat sdo te gjejne

  1. ore kar.. nuk na duhet falje.. na duhen pronat.
   Nuk jam as i PS dhe as i PD . Tokat e mia ja kane dhene fshatareve me ligjin 7501, dhe ato mbi te cilat dikur ishte nje kombinat , tani i ka ZAPTUAR ai qe bleu ( ju fal nga Ministria e Brendshme) kombinatin, kurse mua me propozuan letra me vrime.
   Dhe kush e beri kete ? PDja jote o bythqir .

 4. Pronar eshte Sala dhe Meta qe Jane komplet katunare pa asnje krodhe.
  Rama dhe Basha,Medium et j Jane hajudet e rinj pa asnje prone.
  Pronaret e vertete vdiqen nga Hoxha dhe Saliu.

 5. Ju komunistafshatarevgjiter premtoni se do ktheni pronat
  Hajt motrat mu ne pidh, te gjithe jeni te zhyer te pronat.
  Fshataret jane pronare te qyteteve. Shkerdhatat moren tokat. 7501 ligji i katovices.

 6. NE FAKET KETA MERITOJNE TE GJITHE RESPEKTIN DHE KTHIMIN E PRONAVE E MERITOJN POR KETA SOT PER SOT JANE KLASA ME E KEQE SEPSE NE NJE FORME A NJE TJETER I SHKATERROJ SISTEMI KOMUNIST I BERI SPIUN NDOSHTA TE PA VULLNETSHEM, DHE SOT KETA JANE KELYSHT E RRAHUR QE STE HANE QENE KETA KANE VOTUAR GJITMON ( PS) SEPSE KETA E DININ QE PD NUK I NGET DHE GJITHMON JANE PARAQITUR PER TE TREGUAR VOTEN NE NJE FORM A TJEER TEK PS.GJYNAH KJO SHTRES TE VOTOJ PS POR KJO ESHTE SHQIPERIA KY ESHTE BLEDI FEZIU SEPSE DHE AI BENE PJESE TEK KJO KADEGORI………………

 7. Or ti atje nalt qe ne vente te trurit ke copa bolesh rama eka pushtetin tja marri pronat sales e tja japi pronarve he se harrova po pronat e spiropalit te dakos beqes apo keto nuk quhen e kur do me na mbush mendjen ketu eshte me vra veten or kok sufllaqe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu