• |
ide | kryesore

Njeriu i afërt i Trump: Soros përdor ambasadat e SHBA në Europën lindore

-Instant

Avokati i presidentit të SHBA-së,Rudy Giuliani, ka lëshuar akuza mjaft të forta ndaj Xhorxh Soros.


Me një postim në Twitter, ai ka akuzuar Sorosin se në Europën Lindore përdor ambasadat amerikae për të sulmuar kundërshtarët e tij.Giuliani shkruan se Soros është armiku numër 1 i Partisë Republikane.

Postimi i plotë në Twitter i Rudi Giulianit:

Soros është armiku numër 1 i Partisë Republikane.

Ai është një anarkist. Ai ka themeluar DA-në për të liruar kriminelët.

Dhe në Europën Lindore, ai përdor ambasadat amerikane për të mbrojtur organizatën e tij dhe sulmuar kundërshtarët.

Ndiqni të mërkurën e kësaj jave rudygiulianics.com.1 Comment

 1. e vertete 100%…na kalben me ambasadore sorrosiane nje me i eger se tjetri…
  por kam nje observim…republikanet kane ne dore edhe senatin edhe presidencen…
  Rudi s’ka alibi, po te jene te interesuar, do i kishin pastru, po mbyllet termi i pare presidencial, dhe s’kane pastru gjo…
  sepse nuk i rruhet shume per shqiprine e shkrete…
  une kisha shpresa ke Trump, por Bushet bone shume me teper…
  deluzion total Trumpi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *