• |
ide | kryesore

Tjetër stuhi godet Britaninë e Madhe, dy viktima

Arkiva, Planet, Të fundit

Dy viktima ka shënuar deri tani stuhia “Dennis”, që po godet Britaninë e Madhe pas stuhisë “Ciara”.

Gjithashtu, “Dennis” ka lënë me qindra zona të përmbytura në të gjithë vendin.


Qytete të shumta janë gjendur këtë të dielën në ujë në zonat e Uellsit, Anglisë dhe Skocisë.

Shirat e dendur dhe erërat kanë kaluar shpejtësinë 100 km/orë. Autoritetet britanike presin që reshjet intensive do të vazhdojnë edhe në orët dhe ditët në vazhdim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu